Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 19.05.2023

В Україні запустили онлайн-дозволи на надрокористування

Україні запустили онлайн-видачу спецдозволів в електронному кабінеті надрокористувача на платформі “ЕкоСистема”.

Наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, який затверджує Положення про електронний кабінет надрокористувача вже набув чинності, повідомляє Урядовий портал.

Замміністра захисту довкілля та природних ресурсів Євгеній Федоренко пояснив, що документ удосконалив порядок роботи сервісу.

Також він втілює ключові положення реформи галузі, зокрема забезпечує: прозорий та рівний доступ до українських надр; перетворює Державну службу геології та надр на сучасну сервісну службу.

“Електронний кабінет надрокористувача – це ще один сучасний сервіс у довкіллєвій сфері, який працюватиме на принципах paperless та peopleless”, – сказав він.

Зазначається, що в електронному кабінеті суб’єкти господарювання вже можуть:

-подавати заяви та документи в електронній формі для отримання дозволу на користування надрами, продовження строку його дії чи внесення змін до нього;

-вносити зміни до угоди про умови користування надрами; ініціювати ділянки надр для виставлення на електронні торги;

-подавати заяви та документи для реєстрації артезіанських свердловин.

В повідомленні підкреслили, що після затвердження оновлених форм звітності щодо обліку запасів корисних копалин 5-ГР, 6-ГР, 7-ГР в електронному кабінеті також з’явиться сервіс подачі звітності онлайн.

Також в е-кабінеті передбачена онлайн реєстрація робіт і досліджень з геологічного вивчення надр 3-ГР та реєстрація нафтових і газових свердловин.

Зазначається, що робота в е-кабінеті дозволить підприємствам:

скоротити строк від подання заяви до отримання бланка; уникнути допущення технічних помилок, а отже мінімізувати кількість відмов;

переглядати журнал всіх дій щодо поданих й отриманих документів з датами та часом їх відправлення та отримання відповідей.

“Функціонал електронного кабінету також забезпечує електронну взаємодію з іншими інформаційними системами та реєстрами органів державної влади та органів місцевого самоврядування”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у листопаді 2022 року в Міністерстві захисту довкіллі та природних ресурсів оголосили про створення електронного кабінету надрокористувача на платформі “ЕкоСистема”.

 

minprom.ua