Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 24.11.2023

В Укртрубопромі заявили про ризик зупинки заводів з середини грудня через блокаду західних кордонів

Блокада українсько-польського кордону, яка розпочалася на початку листопада стала справжнім “ударом у спину” для українських експортерів, зокрема сталевих труб. Про це заявив генеральний директор Об’єднання “Укртрубопром” Георгій Польський.

“Європейський напрямок – єдиний, який залишився для нашого бізнесу після початку широкомасштабної війни. Багато фур із трубами досі стоять у заторі, зірвано всі терміни доставки європейським клієнтам. Але є загроза розширення страйку і інші східно-європейські країни. Якщо це станеться, майже всім трубним заводам, розташованим у прифронтових регіонах, доведеться вже з середини грудня зупиняти виробничі потужності”, – повідомив він.

Загалом за даними “Укртрубопрому” у січні-вересні 2023 року українські підприємства збільшили виробництво труб порівняно з аналогічним періодом минулого року на 5,1% до 376,1 тис. тонн.

Зокрема, “Інтерпайп Ніко Тьюб” та НВП з ІІ “Укртрубоізол” збільшили випуск безшовних труб на 8,8% та 26,2% відповідно, тоді як “Трубосталь” скоротила – на 54,5%. “Сентравіс” збільшив виготовлення нержавіючих труб на 12,9%, тоді як “Інтерпайп НМТЗ” знизив – електрозварювальних труб на 62,9%. Виробництво труб ВО “Оскар” знизилося на 25%.

Г.Польській відзначив, що за підсумками 9 місяців поточного року трубна галузь України продемонструвала позитивну динаміку, незважаючи на постійні обстріли виробничих майданчиків, розташованих у прифронтових зонах, зокрема, у Нікополі. “Заводи вкладають у безпеку працівників, наприклад, розміщуючи на території цехів мобільні захисні блоки, де люди можуть сховатися від бомбардувань. Крім того, невирішеною залишається проблема стабільного забезпечення водою трубних виробництв після підриву греблі Каховської ГЕС та обміління Каховського водосховища”, – сказав він.

 

minprom.ua