ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 30.05.2019

Вартість експортного кілограму лікарських трав складає $2,79

У 2018 році Україна експортувала 4450 тонн лікарських трав, що на 700 тонн більше, ніж рік тому. В грошовому еквіваленті це виглядає так: 334 млн грн — минулого року, 197 млн грн — у 2017-му. Середня вартість експортного кілограму з України – $2,79 за кг, з Польщі — $4,28.

Такі цифри були озвучені в рамках конференції «Український трав’яний бізнес», яку організував фонд «Ласка» за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, повідомляє UHBDP.

Спеціаліст з вирощування лікарських трав Олександр Губаньов рекомендує виробникам одночасно займатися 4-6 культурами, а це простіше робити, спільно об’єднавшись у кооператив.

«Трави вимагають індивідуального підходу, багато ручної праці — кооператив може з цим впоратися. Диверсифікація культур — страховка від можливих економічних ризиків», — зазначає Олександр Губаньов.

Серед проблемних моментів, на які вказували експерти, — відсутність потрібної сировини у великих обсягах, 50-60% обсягу експорту «роблять» 10-12 компаній, 90% експорту — дикороси, тобто не вирощені, а зібрані.

Також як вільну нішу експерти радять розглядати вирощування органічних трав — це великий потенціал для сільгоспвиробників.