Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 03.05.2019

Вартість нафти на європейському ринку подолала психологічну відмітку в 70 USD/бар.

У квітні поточного року вартість нафти на європейському ринку подолала психологічну відмітку в 70 USD/бар.

Про це повідомляє начальник відділу досліджень ринків нафтопродуктів та промислово-сировинних ресурсів «Держзовнішінформу» Наталія Єна.

Так, з 1 по 30 квітня вартість нафти на світовому ринку зросла на 5% до 72 USD/бар. При порівнянні розрахункового рівня цін за вказаний період з рівнем цін березня поточного року, вартість нафти зросла в середньому на 8%. Світові ціни на нафту зростають завдяки дотриманню домовленостей між країнами ОПЕК+ щодо скорочення обсягу видобутку нафти, санкцій США відносно Венесуели та Ірану, що в свою чергу також скорочує пропозиції нафти на світовому ринку, а також на настроях щодо ослаблення побоювань за стан світової економіки та попиту на сировину. Учасники ринку також на початку місяця знаходились в позитивному настрої на очікуваннях позитивних торгових переговорів у відносинах між США та Китаєм.

Наприкінці квітня ціни на нафту отримали додаткову підтримку: у офіційній заяві Дональд Трамп заявив, що з 1 травня більше не виводити з санаційного списку США деякі країни, що закуповують нафту в Ірані. В той же час, Саудівська Аравія та ОАЕ заявили, що готові компенсувати Іранські обсяги нафти на ринку задля уникнення дефіциту, що, в свою чергу, скорегувала світові ціни на нафту вниз.

Серед факторів, що також чинять тиск на вартість нафти слід зазначити наступне: США продовжують нарощувати обсяги видобутку нафти, а в ОПЕК+ заговорили про можливість закінчення умов домовленостей щодо скорочення обсягу добутку нафти у зв’язку з сильним ростом цін на нафтовому ринку та досягненням поставленої мети в ціну нафти в коридорі 50-60 USD/бар. Остаточне рішення по ОПЕК+ буде прийнято на міністерській зустрічі у червні цього року.

Теги: