Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 27.05.2019

Вчені створили найгучніший звук у світі

Інженери з Національної прискорювальної лабораторії SLAC і Стенфордського університету за допомогою рентгенівського лазера LCLS підірвали крихітні струмені води. Це дозволило їм створити під водою найгучніший звук з можливих — вище 270 дБ, передає HighTech з посиланням на New Atlas.

Сила звуку на Землі має верхню межу — в повітрі він становить 194 дБ, під водою-270 дБ. Справа в тому, що при досягненні цих відміток середовище, у якому поширюються хвилі звуку, починає руйнуватися і звук не може ставати голосніше.

Саме це сталося, коли дослідники за допомогою рентгенівського лазера били по воді. Коли вода випаровувалася, вона створювала ударну хвилю, яка потім розділилася на зони високого і низького тиску.

В ході експерименту дослідники виявили: як тільки інтенсивність звуку перевищила певний поріг, вода розпалася і перетворилася в маленькі наповнені парою бульбашки, які відразу ж зруйнувалися в процесі, званому кавітацією.

Джерело: Aspecty.net