Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 09.03.2023

Велика Британія планує продовжити відміну митних тарифів на українську сталь

Призупинення заходів планують продовжити, оскільки демпінг товарів з України навряд чи можливий через війну

Управління з торговельних засобів правового захисту (TRA) Великої Британії пропонує продовжити призупинення тарифів на імпорт гарячекатаного плоского та рулонного прокату з України, дія якого повинна закінчитися у травні 2023 року.

Про це йдеться у пресрелізі на сайті уряду Британії.

Наразі TRA оцінює, чи слід продовжувати призупинення мит на український імпорт ще на 12 місяців.

«Демпінг товарів з України навряд чи можливий через скорочення виробничих потужностей та обмеження експортних можливостей, викликаних війною з Росією. TRA також бере до уваги наміри України щодо відновлення металургійних потужностей та внутрішнього попиту на сталь через відновлення постраждалої інфраструктури», – йдеться у повідомленні.

При цьому, відомство пропонує продовжити антидемпінгові та компенсаційні мита на китайський гарячекатаний плоский прокат до квітня 2027 року, а також антидемпінгові мита на бразильський, іранський та російський листовий прокат до жовтня 2027 року.

«Після ретельного аналізу ми дійшли висновку, що британські виробники постраждали б від скасування захисту від недобросовісного імпорту з Китаю, Росії, Бразилії чи Ірану. Але ми дійшли висновку, що вплив війни та подальша реконструкція в Україні зменшують ймовірність експорту значних обсягів української гарячекатаної сталі у Великобританію», – зазначив Олівер Гріфітс, виконавчий директор TRA.

Велика Британія призупинила дію тарифів на імпорт гарячекатаного плоского та рулонного прокату (HRFC) з України з 31 серпня 2022 року. Митні тарифи в розмірі близько £50/т припинили діяти на наступні 9 місяців з можливістю подовження.

Окрім того, влітку минулого року Британія скасувала всі мита та квоти на українські товари, встановлені угодою між країнами під час вступу України до СОТ.

Зазначимо, за підсумками 2022 року Україна експортувала до Великої Британії 505,3 тис. т товарів на $493,6 млн. Чорні метали займають ключову позицію експорту – 45 тис. тонн на $42,1 млн.

 

gmk.center