Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 13.12.2019

Верховна Рада схвалила законопроєкт з планування використання земель у громадах

Документ спрощує процеси землеустрою на територіях громад. Про це пише УНІАН.

За ухвалення законопроєкту «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель» (№2280) у першому читанні проголосували 265 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів. 

Зокрема законопроєкт дозволяє громадам або іншим органам місцевого управління проводити просторове планування територій як у межах свого населеного пункту, так і за його межами, а також встановлювати і змінювати цільове призначення і зонування територій.

Як повідомив з трибуни парламенту заступник голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Павло Халімон, законопроєктом упроваджується єдина документація з планування територій замість містобудівної та землевпорядної, положення яких часто не збігаються.

«Законопроєктом пропонується розробити єдину комплексну документацію, яка буде поширюватися на всю територію громади. Громада в повному обсязі здійснить планування територій, і ніякої іншої документації не знадобиться… Також законопроєкт надає власнику право самостійно змінювати цільове призначення ділянки, якщо вид цільового призначення узгоджується з планом зонування», — сказав він.

При цьому зміна цільового призначення не стосується земель оборони, земель природоохоронного та історико-культурного призначення — такі рішення необхідно буде погоджувати з Кабінетом міністрів.

«Запропонований механізм є більш гнучким для власника земельної ділянки. Він сприятиме інвестиційній діяльності та виключить корупцію в питанні зміни цільового призначення земель», — підсумував Халімон.