Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 13.12.2019

Верховна Рада схвалила законопроєкт з планування використання земель у громадах

Документ спрощує процеси землеустрою на територіях громад. Про це пише УНІАН.

За ухвалення законопроєкту «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель» (№2280) у першому читанні проголосували 265 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів. 

Зокрема законопроєкт дозволяє громадам або іншим органам місцевого управління проводити просторове планування територій як у межах свого населеного пункту, так і за його межами, а також встановлювати і змінювати цільове призначення і зонування територій.

Як повідомив з трибуни парламенту заступник голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Павло Халімон, законопроєктом упроваджується єдина документація з планування територій замість містобудівної та землевпорядної, положення яких часто не збігаються.

«Законопроєктом пропонується розробити єдину комплексну документацію, яка буде поширюватися на всю територію громади. Громада в повному обсязі здійснить планування територій, і ніякої іншої документації не знадобиться… Також законопроєкт надає власнику право самостійно змінювати цільове призначення ділянки, якщо вид цільового призначення узгоджується з планом зонування», — сказав він.

При цьому зміна цільового призначення не стосується земель оборони, земель природоохоронного та історико-культурного призначення — такі рішення необхідно буде погоджувати з Кабінетом міністрів.

«Запропонований механізм є більш гнучким для власника земельної ділянки. Він сприятиме інвестиційній діяльності та виключить корупцію в питанні зміни цільового призначення земель», — підсумував Халімон.