Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 15.09.2023

Відбулася серія зустрічей з представниками аграрних асоціацій в рамках роботи над програмою Ukraine Facility від ЄС

Відбулася серія робочих зустрічей з представниками аграрних асоціацій та спілок у рамках роботи над Планом України для реалізації програми Ukraine Facility та розробки галузевих стратегій розвитку. Зустрічі відбулися за участі представників Міністерства аграрної політики та продовольства України. Діяльність групи координується Міністерством економіки України за аналітично-консалтингової підтримки Київської школи економіки.

Участь у дискусії взяли представники 12 аграрних міжгалузевих та профільних організацій й спілок у галузях тваринництва, рослинництва, переробки та малих фермерських господарств, а також Міністерства аграрної політики та продовольства України  та Київської школи економіки.

“Сільське господарство є одним з пріоритетних напрямків нашого розвитку й відновлення в рамках роботи над програмою Ukraine Facility. Використовуючи наявні конкурентні переваги, ми водночас прагнемо розширювати виробництво та експорт готової продукції. Для цього потрібне розуміння ринків та думка тих, кого безпосередньо торкаються усі зміни — підприємців галузі. Досвід та знання представників агросектору допоможуть Уряду сформувати комплексну стратегію розвитку, яка сприятиме залученню технологій та інвестицій”, — зазначив заступник Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олексій Соболев.

Представники Уряду і бізнесу обговорили питання експорту та державного регулювання продукції, підвищення національних стандартів, заміни та адаптації чинних регуляторних норм, державну підтримку в розрізі фінансування проєктів розвитку, а також підтримки, відновлення та розвитку сільських господарств.

Протягом обговорення представники аграрних асоціацій та спілок порушили питання доопрацювання запропонованих політик, наголосили на нагальних питаннях розвитку галузі, а також розширення запланованих заходів до регіонального та загальнодержавного рівня.

Перший етап роботи секторальних робочих груп з бізнесом триватиме до кінця жовтня 2023 року. На цьому етапі в групах будуть сформовані пропозиції для Плану України, необхідного для реалізації програми фінансової допомоги Ukraine Facility від Європейської Комісії. Програма розрахована на 50 млрд євро, які Україна отримає впродовж 2024-2027 років.

Проведення зустрічей з представниками профільних асоціацій є однією з активностей проєкту Good Governance Fund «Економічний хаб: ефективна політика управління публічними фінансами та візія зростання», який реалізується за підтримки уряду Великої Британії (UK Aid). Імплементаторами проєкту є Abt Britain та Київська Школа Економіки.

 

me.gov.ua