Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 28.11.2023

Відновлення агросектору зробить його максимально конкурентоспроможним на світових ринках, – Тарас Висоцький

Аграрний сектор після повномасштабного вторгнення рф зіштовхнувся з низкою викликів. Зокрема, з постійними коливаннями щодо можливостей експорту сільськогосподарської продукції. Український агросектор, який  на 70% експортноорієнтований, вистояв. Тепер треба, щоб почалися відновлення і ріст.

Про це під час вітального слова на серії вебінарів «Сільське господарство України під час та після війни» повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, виробники зіштовхнулися з проблемою фінансування та забезпечення працівниками – значна кількість людей у ЗСУ, частина змінила місце проживання. Ще одна важлива проблема – гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель. На деокупованих територіях гуманітарного розмінування потребують пів мільйона гектарів. З подальшою деокупацією кількість таких земель збільшуватиметься.

«Аграрії показали стійкість, сільськогосподарський сектор  продовжує працювати. Але галузь зазнала великих втрат. Потрібно, щоб почалося відновлення і ріст агросектору з урахуванням всіх викликів. Тоді агросектор буде максимально конкурентоспроможним на світових ринках», – зазначив Тарас Висоцький.

Він також наголосив, що мета України – членство в ЄС  має багато переваг, але це також і зобов’язання. За його словами,  потрібно не лише адаптувати наше законодавство до європейського, а й вибудовувати довгострокову стратегію розвитку.

Довідково. Захід організовано KSE Aгроцентр (Центр дослідження продовольства та землекористування ). Серія дискусій має на меті всебічне дослідження питань, які визначають сучасне та майбутнє аграрних ринків України.

До участі запрошені  представники влади, бізнесу, неприбуткових організацій, дослідницьких установ для спільного пошуку шляхів, які визначать майбутнє аграрного сектору України та створять передумови для процвітання в умовах викликів.

minagro.gov.ua