Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 25.11.2022

Відновленню глобальних цін на сталь перешкоджатиме слабкий попит в Азії

Китайський ринок залишатиметься млявим до кінця першого кварталу 2023-го

Відновлення глобальних цін на сталь, імовірно, буде гальмуватися триваючим зниженням попиту в Китаї та Азійському регіоні загалом. Такий прогноз дає аналітична компанія MEPS.

У КНР зараз спостерігається тривалий період низької активності ринку. На економічне зростання негативно впливає стратегія влади щодо нульової толерантності до COVID-19. Крім того, на споживачів сталі тиснуть труднощі з поставками і проблеми в секторі нерухомості. Зокрема, внутрішні ціни на гарячекатаний рулон у листопаді поточного року впали до найнижчого рівня з червня 2020-го, сезонного покращення не було у вересні-жовтні).

Китайська влада оприлюднила план з підтримки сектору нерухомості, однак це навряд чи зумовить суттєве короткострокове підвищення цін на сталь. Прогнозується, що китайський ринок сталевої продукції залишатиметься слабким до кінця першого кварталу 2023 року.

Надлишок продукції китайські виробники сталі намагаються продати за кордон. За повідомленням покупців з Південно-Східної Азії, заводи та трейдери з Китаю знизили ціни в останні місяці. До того ж вони отримують зиск від дефіциту сталі в Південній Кореї після збою поставок на меткомбінаті POSCO.

Водночас сталеливарну промисловість Європи та Північної Америки від прямої експансії китайського імпорту захищають торговельні заходи, проте відчуватиметься непрямий вплив через Східну Азію.

Для виробників сталі зі Східної Азії вартість енергії є набагато нижчою, ніж для європейських. При цьому регіональні рівні виробництва є відносно високими, і MEPS не має інформації про скорочення значних обсягів потужностей.

Інфляційний тиск негативно впливає на кілька ринків кінцевих споживачів сталі: автовиробництво та сектор побутової техніки страждають через дефіцит комплектуючих, будівництво – через посилення кредитного контролю та нестачу робочої сили. Тож найближчими місяцями, за прогнозами аналітиків, зростання попиту на сталь буде мінімальним.

У середньостроковій перспективі на покращення споживання сталі можуть вплинути поповнення запасів після новорічних свят за місячним календарем і очікування зростання в інфраструктурній галузі Китаю. Проте потенціал для істотного відновлення цін у Східній Азії протягом більшої частини 2023-го буде обмеженим.

Через надлишок пропозиції на азійських ринках європейським та північноамериканським виробникам сталі буде важко підвищити внутрішні ціни наступного року, адже закордонні постачальники зможуть запропонувати дешевші альтернативи.

Як повідомляв GMK Center, Китай планує збільшувати консолідацію сталеливарної промисловості. Від початку поточного року галузь уклала чотири угоди, які передбачають, що п’ять найбільших металургійних компаній КНР контролюватимуть 34% виробничих потужностей у країні. У результаті сталеливарний сектор країни, ймовірно, матиме більший вплив на формування цін сировини та готової сталі.

 

gmk.center