Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 08.02.2021

Влітку запрацює цифровий проєкт «Е-дозвіл»

Заступник Міністра  з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра анонсував запуск проєкту Мінекономіки “Е-дозвіл” під час публічного обговорення Національної економічної стратегії-2030. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, пише agronews.ua.

Захід відбувся під головуванням Віце-прем’єр-міністра України–Міністра цифрової трансформації  Михайла Федорова та був присвячений обговоренню теми розвитку цифрової економіки та інформаційно-комп’ютерних технологій.

Ігор Дядюра наголосив, що Мінекономіки приділяє питанню цифровізації економіки велику увагу.

“Я вважаю  цифровізацію важливою умовою для підвищення темпів економічного зростання та  конкурентоспроможності  України. Наразі Міністерство бере активну участь у багатьох цифрових проєктах, серед них важливе місце зараз займає “Е-дозвіл”. Ми очікуємо, що вже влітку він запрацює,” – зазначив заступник Міністра.

Ігор Дядюра додав, що запуск “Е-дозвіл” значно спростить процес отримання дозвільних документів та вирішить низку проблемних питань для бізнесу, інвесторів та країни в цілому. Так, проєктом передбачено:

– Спрощення, прискорення та нова якість взаємодії бізнесу та держави. Перенесення в цифровий формат  забезпечить прозорість процесів для заявника та  можливість відслідковувати свою заявку. Також проєктом передбачається автоматична видача дозволу, там де не передбачено додаткових перевірок подавача заяви.

– Комплексне опрацювання, тобто робота за однією заявкою для цілого набору послуг. Це дозволить бізнесу більше не витрачати час та ресурси на бюрократичні процедури.

– Максимальна прозорість для суспільства. На жаль, сьогодні значна частина ліцензійних дозвільних реєстрів існує у вигляді паперових книг або excel таблиць. Все це буде переведено у формат баз даних та налаштована взаємодія. Для того, щоб отримати дані про ліцензію чи дозвіл підприємця не потрібно буде подавати паперовий запит і очікувати відповідь тижнями. Все це буде доступне у форматі відкритих даних. Буде забезпечена повна підконтрольність процесів державним органам, зокрема Державній регуляторній службі.

“Автоматизація державних послуг допоможе зберегти час та зменшить корупційний ризик, проте головне вона дозволить сформувати довіру до держави, оскільки бізнес побачить, що умови для всіх рівні та справедливі”, – заступник Міністра  з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.