Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.07.2022

Випуск труб в Україні за січень-червень знизився на 27%

У червні трубні підприємства випустили 43,2 тис. тонн продукції, що на 35,5% менше, ніж у червні 2021 року, і на 15,9% – ніж у травні

Українські трубні підприємства за підсумками січня-червня 2022 року знизили виробництво труб на 27,1% в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року – до 226,9 тис. тонн. ПРо це повідомив «Інтерфакс-Україна» з посиланням на дані об’єднання підприємств «Укртрубопром».

«У січні підприємства «Укртрубопрому» наростили випуск труб у 2,2 раза в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 61,3 тис. тонн, у лютому – на 16,2%, до 49 тис. тонн, але з березня виробництво знижувалося», – зазначає об’єднання підприємств.

У березні випуск труб становив 3,5 тис. тонн (-94,1% до березня 2021 року), у квітні – 18,5 тис. тонн (-67,9%), у травні – 51,4 тис. тонн (-13,5%), а в червні – 43,2 тис. тонн (-35,5). При цьому показник червня на 15,9% нижчий за травневий.

Загалом у першому півріччі всі заводи продемонстрували негативну динаміку, зокрема:

  • “Інтерпайп Ніко Тьюб” – виробництво безшовних труб знизилося на 14%;
  • “Трубосталь” – виробництво безшовних труб знизилося на 44%;
  • “Сентравіс” – випуск нержавіючих труб впав на 25%;
  • “Інтерпайп НМТЗ” – випуск електрозварювальних труб скоротився на 37,6%.

«На початку року трубні заводи нарощували випускати продукцію на фоні сприятливої ​​ринкової кон’юнктури. Однак повномасштабне вторгнення Росії на територію України спричинило сильний спад виробництва. У травні-червні трубники вийшли на 50% завантаження від довоєнної. Проте окремі заводи недозавантажені через розірвані ланцюжки поставок», – зазначив гендиректор «Укртрубопрому» Георгій Польський.

За його словами, логістика зараз – головний фактор, який стримує трубні заводи від повного завантаження.

Через припинення роботи багатьох постачальників, а також розрив багатьох традиційних логістичних схем доставки готової продукції підприємства змушені шукати нові, більш витратні маршрути відвантаження експорту. Крім того, внаслідок зростання цін на енергоносії збільшується собівартість продукції та знижується її конкурентоспроможність на зовнішніх ринках.

За підсумками 2021 року трубні підприємства України збільшили виробництво труб на 15,1% порівняно з 2020 роком – до 980,7 тис. тонн. Зокрема підприємства, що входять до асоціації «Укртрубопром», за рік збільшили випуск труб на 32,6% – до 710,5 тис. тонн.

Нагадаємо, раніше компанія «Сентравіс» запустила виробництво труб для автомобільної промисловості та готувалася збільшити постачання своєї продукції США після скасування на рік дії 25%-го мита на поставки металопродукції до цієї країни. «Метінвест» також розглядає можливість постачання зварних труб після лібералізації доступу української продукції на ринок США.

 

gmk.center