Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 16.11.2021

Єгипет скасував мита на імпорт арматури й заготовки

Завдяки скасуванню імпортних митних тарифів українські експортери можуть відновити поставки заготовки

Міністерство торгівлі та промисловості Єгипту постановило скасувати мита на імпорт арматури в розмірі 15% і заготовки в розмірі 25%. Про це повідомив Kallanish.

Відомство оприлюднило документ про припинення дії обмежувальних заходів, прийнятих постановою №907 від 2019 року.

Міністр торгівлі та промисловості Єгипту Невін Гамеа наголошує, що скасування митних тарифів на імпорт арматури й заготовки пояснюється ​​прагненням підтримати національну промисловість в умовах значного зростання цін на енергоносії та сировину на тлі високої інфляції в світі.

«Усе це негативно позначається на промисловості та експорті Єгипту і пояснює прагнення міністерства підтримувати всі сектори, тому що промисловість є головним локомотивом національної економіки», – зазначила Невін Гамеа.

Скасування мита – далеко не єдиний захід з підтримки національного виробника. Наприклад, на початку листопада управління промислового розвитку (Industrial Development Authority) при Міністерстві торгівлі та промисловості випустило шість ліцензій на будівництво в країні нових металургійних підприємств з виробництва заготовок, губчастого заліза і залізних окатишів.

Нагадаємо, що в першій половині року єгипетські прокатні заводи зіткнулися з дефіцитом заготовки на внутрішньому ринку. Через перебої з поставками продукції підприємства  змушені були закриватися.

Головний аналітик GMK Center Андрій Тарасенко вважає скасування імпортних митних тарифів можливістю для українських експортерів відновити поставки до Єгипту.

«Це дасть українським компаніям можливість відновити експорт заготовки. Через дію імпортних митних тарифів у 2020 році поставки продукції з України скоротилися на 700 тис. тонн», – наголосив він.

За його словами, скасування імпортних митних тарифів на арматуру жодним чином не позначиться на українських експортерах через дію антидемпінгового мита в розмірі 17% – не менше $85 на тонну.

Міністерство торгівлі та промисловості Єгипту за підсумками розслідування в жовтні 2019 року запровадило імпортні мита на арматуру, заготовку й катанку. Початково було вказано, що захисні заходи  діятимуть до квітня 2022 року.

До запровадження обмежувальних заходів частка України в імпорті заготовки в Єгипет становила 40-50%. Основними українськими експортерами заготовки до Єгипту були українські метпідприємства «АрселорМіттал Кривий Ріг» і Дніпровський металургійний завод.

Експорт української арматури до Єгипту майже припинився з 2017 року через дію антидемпінгового мита.

 

gmk.center