Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.10.2022

ЄС може запровадити новий індекс цін на газ через зростання поставок СПГ – ЗМІ

Лідери країн ЄС на зустрічі наступного тижня можуть підтримати плани щодо запровадження нового цінового орієнтиру з у спробах стримати ціни на енергоносії для споживачів і промисловості.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на проєкт висновків зустрічі у розпорядженні редакції.

Лідери ЄС зустрінуться 20-21 жовтня, за кілька днів після того, як Єврокомісія планує запропонувати план заходів для подолання енергетичної кризи.

У проекті висновків їхньої зустрічі йдеться про те, що лідери ЄС погодяться “розробити новий орієнтир, який більш точно відображатиме умови на газовому ринку”.

Історично ціна газу на нідерландському хабі Title Transfer Facility (TTF) використовувалася як еталон для поставок скрапленого природного газу в Європу. Брюссель заявляє, що потрібен новий індекс, оскільки TTF орієнтується на трубопровідні поставки і більше не представляє ринок, який включає більше скрапленого газу (СПГ).

У документі зазначено, що неясно, чи погодяться лідери на “тимчасове втручання на ринку” – формулювання, яке може означати встановлення верхньої межі ціни на газ. Країни-члени ЄС вже кілька тижнів обговорюють можливе обмеження.

Після зустрічі міністрів енергетики країн в середу комісарка ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон заявила, що неясно, чи є достатня підтримка для включення верхньої межі ціни на газ в майбутні пропозиції ЄС, на чому наполягають такі країни як Франція і Румунія.

Очікується, що лідери ЄС схвалять інші заходи, згідно з документом, які будуть обговорюватися і можуть змінитися до того, як він буде затверджений на засіданні наступного тижня. Зокрема, йдеться про координацію країнами ЄС задля заповнення своїх газових сховищ на наступну зиму, а також прискорення переговорів з неросійськими постачальниками газу, щоб спробувати знизити ціни.

У документі зазначається, що такі переговори можуть бути проведені шляхом спільної купівлі газу країнами з метою використання їх “колективної політичної та ринкової ваги”.

 

www.epravda.com.u