Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 15.04.2022

ЄС планує поетапну заборону на нафту з РФ

Євросоюз працює над поетапною відмовою від імпорту російської нафти, повідомляє видання The New York Times (NYT) із посиланням на неназваних європейських дипломатів і чиновників.

“Союз зараз рухається у напряму такої поетапної заборони, яка дозволить дати час Німеччині та іншим країнам для того, щоб домовитися з альтернативними постачальниками”, – пише газета.

NYT нагадує, що схожий підхід використовувався при запровадженні заборони на російське вугілля – чотири місяці на перехідний період. У Раді ЄС повідомляли, що ембарго на постачання вугілля з РФ, передбачене п’ятим пакетом санкцій, почне діяти із серпня 2022 року.

За даними газети, тему заборони на постачання нафти не винесуть на обговорення серед ЄС до проведення другого туру президентських виборів у Франції, який відбудеться 24 квітня. За словами чиновників, таке рішення ухвалене з метою “переконатися в тому, що вплив на ціни на газ не допоможе правому кандидату-популісту Марін Ле Пен і не підірве шанси на переобрання президента Емманюеля Макрона”.

Раніше цього тижня глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Рада ЄС продовжить дебати про санкції проти РФ, зокрема йдеться про нафту і газ, але поки що конкретного рішення не ухвалено.

“Потрібно буде оцінити наслідки цих санкцій для російської економіки, і ми продовжимо дискусії з метою визначити, що ми ще можемо запропонувати. Ні на що немає табу. Зокрема, включно із санкціями на нафту і газ. Навіть якщо сьогодні жодне рішення і не було ухвалено”, – сказав високий представник ЄС із закордонних справ у понеділок на пресконференції у Люксембургу після засідання Ради ЄС із закордонних справ.

 

ua.interfax.com.ua