Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 17.12.2019

ЄС планує скорочувати викиди парникових газів на 50-55%

Європейська сталеливарна асоціація EUROFER виступила на підтримку програми захисту клімату Євросоюзу – European Green Deal, оприлюдненої Єврокомісією.

Про це йдеться на сайті асоціації. 

Програма планує скорочувати викиди парникових газів у Євросоюзі на 50-55% до 2030 року. А до 2050 року – вийти на нульові викиди парникових газів.

Один з пунктів кліматичної програми – безвуглецеве виробництво сталі в ЄС і вуглецевий бар’єр, запропонований головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйен.

Він стосуватиметься імпорту всієї металопродукції, виробництво якої не несе додаткових вуглецевих витрат порівняно з європейськими виробниками. Різницю в оподаткуванні будуть розраховувати на основі даних про викиди СО2.

Коригування вуглецевого бар’єру дасть змогу підтримати «зелених» сталеливарників ЄС, а також стимулювати інші компанії переходити на безвуглецеве виробництво сталі.

Щоб компенсувати втрати регіонів, які постраждають від переходу на більш чисті види енергії, фон дер Ляйен розраховує на виділення €100 млрд як з фондів ЄС, так і з державних і приватних джерел. Загалом на European Green Deal її автори виділять близько €1 трлн.