Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.01.2022

Євродепутати пропонують завершити впровадження CBAM до кінця 2024 року

Завершити поетапну відмову від видачі безкоштовних квот на викиди СО2 планують у 2028 році

Члени Європарламенту пропонують скоротити перехідний період запровадження механізму Carbon Border Adjustment (CBAM) – до кінця 2024 року. Про це повідомив член Європарламенту Мохаммед Чахім, опублікувавши повідомлення у Twitter.

Спочатку Єврокомісія заявила про намір завершити перехідний період запровадження CBAM до кінця 2025 року. Очікується, що механізм запустять у 2023 році.

Члени Європарламенту пропонують прискорити відмову від видачі безкоштовних квот на викиди СО2 (ETS), завершивши її у 2028 році. Спочатку крайній термін реалізації відмови від ETS був призначений на 2035 рік.

«З огляду на поточну надзвичайну кліматичну ситуацію нам потрібно прискорити поетапне впровадження CBAM та якнайшвидшу відмову від безкоштовних квот на викиди СО2. Гарантія видачі безкоштовних квот до 2036 року не відповідає кліматичним цілям Союзу до 2030 року», – повідомив Мохаммед Чахім.

Крім того, євродепутати пропонують створити єдину централізовану систему регулювання CBAM. Єврокомісія спочатку пропонувала створити децентралізовану систему.

ЄС має намір скоротити викиди СО2 на 55% до 2030 року для досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року. Для цього Єврокомісія представила масштабну програму боротьби зі зміною клімату «Fit for 55», яка передбачає впровадження механізму CBAM.

Єврокомісія оцінює додаткові надходження протягом 2026-2030 років. від введення CBAM у розмірі €1 млрд. на рік. Бюджетні надходження від CBAM, торгівлі викидами та податку на прибуток корпорацій сумарно оцінюються у €17 млрд на рік.

Нагадаємо, що, за оцінкою GMK Center, третина українського експорту в ЄС може потрапити під дію CBAM. За підсумками 2019 року, Україна експортувала до країн ЄС товарів на суму €21,9 млрд.

Загалом спад експорту ГМК України через запровадження ЄС механізму CBA оцінюється на рівні €200 млн. на рік. Запровадження захисного заходу може призвести до припинення експорту українського чавуну та зниження експорту довгого прокату на 10%.

 

gmk.center