Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 28.12.2019

Єврокомісія підтвердила готовність оператора ГТС України працювати за вимогами ЄС

У Єврокомісії підтвердили, що створений в Україні оператор газотранспортної системи готовий працювати відповідно до законодавства Євросоюзу.

Про це написав у Twitter віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович. 

«Радий відправити лист, що підтверджує, що новостворений оператор газотранспортної системи України розділений і готовий працювати відповідно до законодавства ЄС», – написав Шефчович.

«Це необхідно для безперебійного транзиту російського газу в Європу через Україну, як було погоджено під час тристоронніх переговорів», – додав він.

Нагадаємо, 17 грудня секретаріат Енергетичної Спільноти погодив видачу сертифікації Оператору газотранспортної системи України.

Це означає, що через українську ГТС можна здійснювати транзит російського газу в Європу відповідно до правил на енергетичному ринку Європи.

Раніше Президент Володимир Зеленський підписав закон, яким операція з передачі ГТС України від «Нафтогазу» до нового «Оператора ГТС» звільняється від сплати ПДВ – цей закон був останнім кроком, необхідним для завершення процесу анбандлінгу «Нафтогазу».