Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 08.11.2023

Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори про вступ України до ЄС

Європейська комісія рекомендувала країнам ЄС розпочати переговори про вступ України до Євросоюзу. Про це очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила у своїй промові перед послами країн ЄС.

Вона наголосила, що перш за все Україні потрібен справедливий та міцний мир і вона має стати членом Європейського Союзу, щоб зміцнити та захистити його в майбутньому.

У оприлюдненому на сайті Єврокомісії звіті відзначається прогрес України у продовенні реформ попри повномасштабне вторгнення росії в лютому 2022 року.

Відтак Єврокомісія рекомендує Раді ЄС розпочати переговори про приєднання України до Євросоюзу. Аналогічну рекомендацію Єврокомісія надала щодо Молдови, тоді як Грузії все ж запропонували статус країни-кандидата на вступ до ЄС.

Водночас рекомендації Єврокомісії передбачають виконання всіма країнами низки ключових умов до березня 2024 року.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль привітав це рішення Єврокомісії, зауваживши, що воно відкриває шлях для початку переговорів про вступ України до ЄС.

“Сьогодні ЄК опублікувала офіційний звіт Пакету розширення 2023 року, у якому відзначила прогрес України в провадженні реформ. Згідно зі звітом, ми виконали 90% реформ, які були передбачені в статусі кандидата на членство. Ця рекомендація має ключове значення для ухвалення лідерами ЄС у грудні цього року політичного рішення про початок переговорів з Україною”, – написав очільник українського уряду у Telegram.

 

minprom.ua