Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 08.09.2023

Європейські переробники та політики пропонують скасувати заборону на імпорт зерна з України

В ЄС 22 країни не підтримують пропозицію Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини та Болгарії про продовження заборони на імпорт зерна з України після 15 вересня, – повідомляє Politico з посиланням на анонімні джерела у дипломатичних колах.

Один з дипломатів ЄС розповів, що на зустрічі з Єврокомісією посли ЄС з 22 країн виступили проти продовження обмежень або скептично ставилися до цього, хоча й визнали труднощі, з якими стикаються 5 сусідніх з Україною країн. Найбільше критикували продовження заборони Франція та Німеччина. Тому окремі країни можуть зняти заборону на поставки деяких товарів з України.

Заборону на імпорт українського соняшника можуть скасувати 15 вересня, оскільки частина переробників, особливо у Болгарії, може зупинити роботу через дефіцит поставок, викликаний поганими перспективами урожаю соняшника в ЄС у 2023/2024 МР.

Асоціація виробників рослинних олій та нафтопродуктів Болгарії засудила заклик міністра сільського господарства країни до Єврокомісії продовжити заборону на імпорт соняшника з України до кінця року. Представники Асоціації захищають інтереси переробників та звинувачують владу у пригніченні їх галузі на користь іншої, що викривляє ринок.

Стосунки між болгарськими переробниками та фермерами погіршуються на тлі зниження прогнозів урожаю у 2023/2024 МР та збільшення запасів, які не змогли компенсувати дефіцит українського соняшника.

Зараз прогнози урожаю соняшника знижено у порівнянні з серпневими для Болгарії на 17% до 1,7-1,8 млн тонн, Румунії – на 11,5% до 2,3 млн тонн. На початок вересня запаси соняшника в цих країнах на 30% перевищували торішні, але це не компенсує його дефіцит. Експерти оцінюють запаси соняшника в Болгарії у 200-300 тис т при офіційній оцінці у 600 тис. тонн, а в Румунії – у 300 тис. тонн.

Фермери не поспішають з продажами, оскільки вважають ціни нижчими за собівартість. Проте ціни продовжили падати навіть після введення заборони на імпорт українського соняшника. – повідомляють переробники.

Учасники ринку сподіваються на скасування заборони

 

graintrade.com.ua