Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 15.11.2021

З 2023 року всі вітчизняні будматеріали перейдуть на євростандарти – Мінрегіон

Із січня 2023 року всі будівельні матеріали, виготовлені в Україні, повинні будуть відповідати європейським нормам.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство розвитку громад і територій.

“Після набуття чинності законом України «Про надання будівельної продукції на ринку» у січні 2023 року вся вітчизняна будівельна продукція має відповідати європейським вимогам щодо якості та безпечності”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що вимоги закону стосуватимуться виготовлення продукції, оцінки та перевірки стабільності її показників, декларування, а також ринкового нагляду.

Згідно з повідомленням, Мінрегіон задля впровадження в українське законодавство Регламенту ЄС 305 розробив низку підзаконних нормативно-правових актів, які планується затвердити до кінця року. Зокрема, мова йде про проєкт постанови «Деякі питання надання будівельної продукції на ринку» та переліки національних стандартів, що є ідентичними відповідним європейським гармонізованим стандартам.

Крім того, триває розробка низки науково-технічних документів, які надалі дозволять впровадити «національні мандати». Останні стануть основою для розроблення національних стандартів та документів з оцінки прийнятності на продукцію, щодо якої відсутні відповідні європейські документи.

Як повідомлялося, у квітні Кабінет Міністрів затвердив перелік категорій будівельної продукції, для яких можуть бути розроблені документи з визначення прийнятності з метою подальшого розміщення на ринку.

У вересні 2020 року Верховною Радою прийнято Закон України «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в національне законодавство положення Регламенту (ЄС) № 305/2011 щодо встановлення гармонізованих умов для розміщення на ринку будівельної продукції. Закон був підписаний Президентом 30 вересня 2020 року.

 

www.ukrinform.ua