Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 18.10.2023

Закарпатські винороби зареєструють понад 50 місцевих сортів винограду

Асоціація виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття вже готує заявку на внесення до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, більше 50-ти сортів, які вважаються історичними для цього краю. Серед них – Леанка, Бакатор, Фурмінт.

Про це повідомляє Kiszo.

«Наші виноробні традиції втрачені, – розповів голова Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття Олександр Гарновдій. – Радянська влада згубила все те, що було до неї. Потім закон 1998 року знищив чи не всі площі насаджень, тож нині маємо на Закарпатті не більше 700 га виноградників. У більшості випадків те, що вироблялося в радянські роки і в 1990-х, не можна назвати винами. Тому ми, наша спілка, не хочемо асоціюватися з тим, що тоді вироблялося. Асоціація вийшла на назву «Вина Срібної Землі» (ця назва – Срібна Земля – була вигадана поетом Василем Пачовським у 1920-х) – вона буде якнайкраще відображати нашу автентику, наші традиції. Бо коли ми подорожуємо, ми завжди шукаємо місцеві цікавинки. Так і нам треба затягувати людей Леанкою, Бакатором, Фурмінтом та іншими нашими сортами».

Він додав, що поки сорти не зареєстровані, винороби не можуть легально завести до України саджанці сортів-автохтонів, не можуть легально їх вирощувати.

Успіх закарпатського виногробства бачать у поєднанні виноробства з етнотуризмом.

 

agrotimes.ua