Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 16.12.2020

Заклади профосвіти Запорізької та Полтавської областей отримали ІТ-обладнання вартістю в понад 100 тис. євро

5 закладів професійно-технічної освіти Запорізької та Полтавської областей отримали понад 100 ноутбуків, набори з принтерів, проекторів, серверів та інших девайсів у межах програми ЄС EU4Skills. Педагоги зможуть використовувати ці ресурси для підвищення кваліфікації, а також в організації дистанційного навчання.

Технічна допомога спрямована до закладів, які пілотують програму EU4Skills у відібраних регіонах. Йдеться про:

  • Професійно-технічне училище №44 м. Миргород;
  • Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І. Г. Боровенського;
  • Вище професійне училище №7 м. Кременчук;
  • Запорізький політехнічний центр професійної освіти;
  • Мелітопольське професійне училище.

«Наші зусилля спрямовані на те, щоб зробити дистанційне або змішане навчання якісним та ефективним. Ми вдячні європейським партнерам за допомогу у виконанні цього завдання. Багато учнів, які навчаються за змішаною формою, вимушені ділити комп’ютери з іншими членами родини, що працюють або навчаються дистанційно. Переконаний, що надані в межах EU4Skills ресурси дозволять підтримати учасників освітнього процесу в опануванні навчального матеріалу», – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

На закупівлю ІТ-обладнання витратили понад 100 тис. євро. Користуватися технікою зможуть понад 3 тис. учнів та 300 викладачів профтехів.

«Цифрові навички та обладнання наразі дуже потрібні у всіх навчальних закладах, особливо в ситуації, що склалася. Ми впевнені, що учні та викладачі закладів профтехосвіти отримають користь від використання нового обладнання для вдосконалення своїх навичок та адаптації до дистанційного навчання», – зазначив керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне.

Загалом у пілоті програми бере участь 21 заклад профтехосвіти із 7 регіонів країни. Наразі їм надають підтримку в організації дистанційної роботи, консультують у питаннях діджиталізації. Наприклад, викладачам запропонували онлайн-курси з підвищення цифрових компетентностей. Попередньо педагоги пройшли опитування, яке визначило нинішній рівень цифрових навичок і дозволило тренерам підготувати курси різного рівня складності. Наразі таке навчання проходять понад 1300 викладачів. Крім того, EU4Skills у партнерстві з Microsoft Ukraine та МОН планує запровадити новітнє програмне забезпечення, яке дозволить профтехам та регіональним науково-методичним центрам використовувати сучасні технології.

Довідково

EU4Skills – це програма підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Програму підтримують ЄС та його країни-члени: Німеччина, Фінляндія, Польща та Естонія. Загальне фінансування програми становить 58 млн євро. Мета програми – модернізувати обрані заклади профтехосвіти, провести навчання керівників закладів та викладачів у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій.

Тривалість: 2019-2023 роки.

Програму в Україні реалізують Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW).

Джерело: Урядовий портал.