Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 16.12.2020

Заклади профосвіти Запорізької та Полтавської областей отримали ІТ-обладнання вартістю в понад 100 тис. євро

5 закладів професійно-технічної освіти Запорізької та Полтавської областей отримали понад 100 ноутбуків, набори з принтерів, проекторів, серверів та інших девайсів у межах програми ЄС EU4Skills. Педагоги зможуть використовувати ці ресурси для підвищення кваліфікації, а також в організації дистанційного навчання.

Технічна допомога спрямована до закладів, які пілотують програму EU4Skills у відібраних регіонах. Йдеться про:

  • Професійно-технічне училище №44 м. Миргород;
  • Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І. Г. Боровенського;
  • Вище професійне училище №7 м. Кременчук;
  • Запорізький політехнічний центр професійної освіти;
  • Мелітопольське професійне училище.

«Наші зусилля спрямовані на те, щоб зробити дистанційне або змішане навчання якісним та ефективним. Ми вдячні європейським партнерам за допомогу у виконанні цього завдання. Багато учнів, які навчаються за змішаною формою, вимушені ділити комп’ютери з іншими членами родини, що працюють або навчаються дистанційно. Переконаний, що надані в межах EU4Skills ресурси дозволять підтримати учасників освітнього процесу в опануванні навчального матеріалу», – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

На закупівлю ІТ-обладнання витратили понад 100 тис. євро. Користуватися технікою зможуть понад 3 тис. учнів та 300 викладачів профтехів.

«Цифрові навички та обладнання наразі дуже потрібні у всіх навчальних закладах, особливо в ситуації, що склалася. Ми впевнені, що учні та викладачі закладів профтехосвіти отримають користь від використання нового обладнання для вдосконалення своїх навичок та адаптації до дистанційного навчання», – зазначив керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне.

Загалом у пілоті програми бере участь 21 заклад профтехосвіти із 7 регіонів країни. Наразі їм надають підтримку в організації дистанційної роботи, консультують у питаннях діджиталізації. Наприклад, викладачам запропонували онлайн-курси з підвищення цифрових компетентностей. Попередньо педагоги пройшли опитування, яке визначило нинішній рівень цифрових навичок і дозволило тренерам підготувати курси різного рівня складності. Наразі таке навчання проходять понад 1300 викладачів. Крім того, EU4Skills у партнерстві з Microsoft Ukraine та МОН планує запровадити новітнє програмне забезпечення, яке дозволить профтехам та регіональним науково-методичним центрам використовувати сучасні технології.

Довідково

EU4Skills – це програма підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Програму підтримують ЄС та його країни-члени: Німеччина, Фінляндія, Польща та Естонія. Загальне фінансування програми становить 58 млн євро. Мета програми – модернізувати обрані заклади профтехосвіти, провести навчання керівників закладів та викладачів у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій.

Тривалість: 2019-2023 роки.

Програму в Україні реалізують Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW).

Джерело: Урядовий портал.