Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Вітаємо вас, шановні Клієнти та Партнери ДП «ДЕРЖЗОВНІШІНФОРМ»!

Доводимо до вашого відома, що Підприємство, незважаючи на воєнні реалії сьогодення, робить усе можливе для виконання своїх статутних завдань та надання послуг.

Експерти Підприємства готові забезпечити надання усього спектру послуг за напрямками діяльності Підприємства з урахуванням технічних можливостей його роботи у дистанційному форматі.

Ви можете оформити замовлення одним із зручних для вас способів:

  • заповнити заявку на сайті Підприємства https://dzi.gov.ua;
  • надіслати заявку у довільній формі у месенджер Telegram Підприємства за номерами: (067) 474-73-52;
  • отримати онлайн допомогу від співробітника Підприємства щодо оформлення замовлення за номерами: 0 800 30-50-74 (безкоштовно з мобільного) або (044) 390-50-74.

Відновлюймо економіку України разом!

Щиро вдячні вам за продовження співпраці!

З повагою –

Адміністрація  ДП «ДЕРЖЗОВНІШІНФОРМ»

Опубліковано 23.10.2020

Законопроект щодо звільнення біопалива від податку СО2 – ще один крок для розвитку української біоенергетики

Держенергоефективності спільно з Міненерго та Біоенергетичною асоціацією розробили законопроект, який передбачає звільнення підприємств, що виробляють енергію з біопалива, від сплати податку за викиди СО2.

Зміст законопроекту детально обговорили учасники онлайн-наради, ініційованої Держенергоефективності із представниками Міненерго, Мінфіну, Державної податкової служби та БАУ.

На початку наради заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко окреслив важливість законопроекту для зменшення імпорту газу та активізації вітчизняної біоенергетики.

«У 2019 р. Україна імпортувала 14,3 млрд м3 газу. За це сплачено близько 2,3 млрд доларів. При цьому підприємствами ТКЕ торік спожито 7,4 млрд м3 на 1,2 млрд доларів. Зважаючи на значний потенціал біоенергетики, ми маємо всі ресурси, щоб зменшити імпорт блакитного палива. Адже кожна гігакалорія теплової енергії, вироблена з вітчизняного біопалива, залишається в економіці країни», – наголосив Юрій Шафаренко.

«Тому спільно з Міненерго розробили цілу низку законопроектів, щоб створити сприятливі умови для використання місцевих видів палива. Один з них – звільнення біопалива від податку на викиди СО2», – додав Юрій Шафаренко.

На сьогодні підприємства, які генерують енергію та спалюють біопаливо, є платниками податку за СО2. Але це не відповідає світовій практиці, оскільки біопаливо вважається СО2-нейтральним паливом, адже при його спалюванні утворюється стільки двоокису вуглецю, скільки було поглинуто рослинами під час росту. На цьому наголосив Голова правління Біоенергетичної асоціації Георгій Гелетуха.

Тому прийняття розробленого законопроекту сприятиме:

  • збільшенню потужностей, що виробляють енергію з біопалива;
  • зниженню цін на енергію з біомаси;
  • залученню іноземних та вітчизняних інвестицій у сферу виробництва енергії з відновлюваних джерел;
  • збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів, створенню додаткових робочих місць;
  • приведенню законодавства до загальноприйнятих світових практик, виконанню міжнародних зобов’язань, цілей щодо забезпечення сталого розвитку.

«При сприятливому інвестиційному кліматі та усуненні перешкод нормативно-правового забезпечення діяльності, на виробництво теплової енергії з біопалива можна перевести значну частину підприємств ТКЕ», – підсумував Юрій Шафаренко.

Заступник директора департаменту податкової політики Мінфіну Віктор Овчаренко та начальник управління департаменту податкового адміністрування Державної податкової служби Олександр Шумський повідомили, що у цілому підтримують такий законопроект щодо звільнення біопалива від податку СО2.

Водночас Олександр Шумський звернув увагу, що для коректного адміністрування зазначеної норми необхідним є реєстр установок, що працюють на біопаливі. Ведення такого реєстру запропоновано здійснювати Держенергоефективності.

За підсумками наради домовлено доопрацювати питання щодо можливостей внесення відповідних змін до Податкового кодексу.

Джерело: Урядовий портал.