Опубліковано 27.12.2012

Залізорудна сировина

Спотові ціни на залізорудну сировину при імпортних поставках до Китаю значно зросли за останні тижні, і піднялися на найвищий рівень, починаючи з липня 2012 р.

Причиною цього багато хто називає високу торгову активність китайських споживачів, які вийшли на ринок з новими закупівлями для відновлення запасів. У минулі місяці з причини досить поміркованого попиту споживачі з Китаю були малоактивними із закупівлями і намагалися використати для своїх виробничих потреб наявні запаси сировини. На внутрішньому ринку цінові показники також були укріплені на тлі позитивних перспектив розвитку металургійної та будівельної галузі зокрема, і оздоровлення економічного клімату країни в цілому.

У китайській провінції Tangshan поточний середній рівень цін на поставку залізорудного концентрату (Fe 66%) складає 133 дол. США/т, що на 6 дол. США/т вище рівня двотижневої давнини. У провінції Beipiao середні котирування виросли на 5 дол. США/т, та на даний час складають 111 дол. США/т (в обох випадках ціни вказані без урахування ПДВ).

На даний момент середні котирування залізорудної сировини в китайському порту Циндао знаходяться на наступному ціновому рівні (операції на внутрішньому ринку, включаючи 17% ПДВ):

  • індійський залізорудний дріб’язок (Fe 63,5%) – 156 дол. США/т (+20 дол. США/т до рівня першої половини грудня.);
  • бразильський залізорудний дріб’язок (Fe 63,5%) – 151 дол. США/т (+21 дол. США/т до рівня першої половини грудня.);
  • австралійський залізорудний дріб’язок (Fe 62%) – 151 дол. США / т (+21 дол. США/т до рівня першої половини грудня).
Поставити запитання