Опубліковано 06.08.2013

Залізорудна сировина

На світовому спотовому ринку тенденція підвищення цінових показників за останні два тижні продовжила набирати обертів, піднявши котирування на новий рівень. Це багато в чому відбулося на тлі зміцнення попиту з боку китайського ринку на сировину при обмеженому доступі до місцевого матеріалу.

Китайські металургійні підприємства значно підвищили закупівлі сировинних матеріалів, і залізорудної сировини зокрема, для виробництва металопродукції в умовах підвищення платоспроможності та на тлі зростання цін на готову продукцію. У той же час закупівельні ціни також почали збільшуватися. Торгові компанії відзначають, що запити на нові поставки залізорудної сировини у китайських портах стрімко зростають, і це дає підстави вважати, що котирування на залізну руду на світовому спотовому ринку будуть й надалі зміцнюватися найближчим часом.

У китайській провінції Tangshan поточний середній рівень цін на постачання залізорудного концентрату (66% Fe) складає 135 дол. США/т, що на 3 дол. США/т вище рівня двотижневої давнини. У провінції Beipiao середні котирування за минулий час зміцнилися на 3 дол. США/т і на даний час складають у середньому 114 дол. США/т (в обох випадках ціни вказані без урахування ПДВ).

На даний момент середні котирування на імпортні поставки залізорудного концентрату на умовах CFR основні порти Китаю перебувати в межах 130–135 дол. США/т проти 120–125 дол. США/т у другій декаді липня 2013 р.

Поставити запитання