Експортні ціни на українську кукурудзу ростуть з початку сезону 2021/22 року (вересень-серпень) на тлі низького пропозиції через повільне просування збиральної кампанії. Висока вартість сушіння української кукурудзи через стрімке зростання цін на енергоресурси, а також схожа ситуація із затримкою врожаю в інших країнах Чорноморського регіону, надають підтримку цінам.
Про це повідомляє Refinitiv Agriculture на своєму каналі в Telegram.
«Ціни пропозицій з постачання української кукурудзи зросли до 273−275 $/т FOB для поставки в кінці жовтня-початку листопада через обмежені пропозиції. Затримка збирання кукурудзи, а також слабка пропозиція на внутрішньому ринку змушують експортерів піднімати ціни закупівлі, щоб покрити експортні контракти. Експортні СРТ ціни на українську кукурудзу додали майже 6 $/т за тиждень і виросли до 258−260 $/т», — йдеться в повідомленні.
Згідно з офіційними даними, станом на 4 жовтня 2021 року кукурудза в Україні зібрана з 6,6% площ в порівнянні з близько 25% на аналогічну дату минулого року, намолочено всього 1,8 млн тонн кукурудзи. Активний збір зерна кукурудзи був зміщений на більш пізні терміни і привів до недостатньої пропозиції зерна під укладені раніше контракти.
«Аналогічна ситуація спостерігається в інших країнах Чорноморського регіону, включаючи Румунію і Болгарію, де збирання врожаю затримується приблизно на 2−3 тижні, що також підтримує ціни», — додають експерти.
Крім того, вартість газу на Українській енергетичній біржі злетіла до рекордно високого рівня: станом на 6 жовтня 2021 року середньозважена ціна газу місячного ресурсу в жовтні склала 28,6 тис. грн/м³. З такою ціною газу українські фермери можуть стримувати збір врожаю і залишати кукурудзу в полі для сушіння в природних умовах, щоб трохи знизити свої витрати на доопрацювання зерна. Це можливо і економічно доцільно до середини жовтня.
«Ситуація з відвантаженням кукурудзи ускладнюється через заповнювання українських портових ємностей пшеницею і ячменем. Деякі компанії формували запаси зерна в очікуванні підходу суден, а також на випадок продажу для покриття контрактів. Нові обсяги кукурудзи просто нікуди складувати», — підсумовують трейдери.