Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 13.08.2021

Завдяки проектам ДПП очікуємо на збільшення інвестицій, – Ірина Новікова

10 серпня заступниця Міністра економіки України Ірина Новікова обговорила з представниками Міжнародної фінансової корпорації результати та перспективи співпраці за напрямком розвитку державно-приватного партнерства (ДПП) у різних секторах економіки України.

Заступниця Міністра підкреслила важливість такого співробітництва для Мінекономіки, Агенції ДПП та відповідних органів державного сектору, що відповідають за здійснення ДПП, у відборі, підготовці та реалізації пілотних проектів.

«Ми високо цінуємо підтримку наших міжнародних партнерів, що інвестують свої знання і досвід у розвиток державно-приватного партнерства в Україні, демонструючи життєздатність і перспективність проектів ДПП та стимулюючи приватний сектор до участі у таких проектах. Це сприятиме значному зростанню приватних інвестицій у різні сектори економіки України протягом наступних років» – зазначила заступниця Міністра економіки України Ірина Новікова.

Наразі Міжнародна фінансова корпорація надає підтримку у реалізації концесійних проектів у морських портах, а також активно залучена до аналізу можливості ДПП у дорожньому, залізничному, енергетичному та медичному секторах.

Так, вже розпочато роботу над підготовкою проектів концесії у державному підприємстві «Морський торговельний порт «Чорноморськ», а також здійснені дослідження та проведені консультації з ринком для оцінки зацікавленості кваліфікованих потенційних інвесторів щодо:

  • ­6 пілотних проектів ДПП у дорожній галузі, відібраних за підсумками дослідження «Програма державних доріг України – Опції залучення приватного сектору до покращення, ремонту та утримання доріг»;
  • концесій залізничних вокзалів у містах Київ, Харків, Дніпро, Вінниця, Хмельницький, Миколаїв та Чоп;
  • пілотного проекту ДПП в сфері охорони здоров’я в Україні на базі Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова.

Також Учасники наради визначили наступні кроки у розвитку співпраці між Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) Мінекономіки, Агенції ДПП, зокрема:

  • створення ефективної системи управління договорами за проектами перших пілотних концесій портів “Херсон” та “Ольвія” з метою врегулювання будь-яких технічних, правових, регуляторних, екологічних та соціальних питань управління, що можуть з’явитися під час впровадження проектів;
  • реалізація проектів державно-приватного партнерства в різних галузях економіки України, зокрема  енергетиці, транспортній інфраструктурі та охороні здоров’я;
  • ­реалізація програми «Технічна консультація з питань стійкості до змін клімату та екологічної сталості (CREST): Підвищення сталості інфраструктури шляхом впровадження узгодженого набору показників сталості для інфраструктури (ASSI) в Україні».

 

www.me.gov.ua