Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 29.01.2021

Збільшення обсягів контейнерних перевезень – один із ключових пріоритетів співпраці з Литвою

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій провів відеорозмову з Міністром транспорту та комунікацій Литовської Республіки Маріусом Скуодісом сьогодні, 28 січня.

Сторони обговорили перспективи українсько-литовської співпраці у галузі інфраструктури та спільної участі у міжнародних логістичних проектах, а також залучення додаткових вантажопотоків. Участь у заході також взяла заступниця Міністра інфраструктури з питань євроінтеграції Наталія Форсюк.

Владислав Криклій привітав Маріуса Скуодіса з його нещодавнім призначенням на посаду Міністра транспорту та комунікацій Литви та позитивно відзначив прагнення обох країн підтримувати активний діалог та співпрацю навіть в умовах пандемії.

Міністри наголосили на важливості продовження спільної роботи для залучення додаткових вантажопотоків на залізниці та створення для цього сприятливих та конкурентоспроможних умов. Серед позитивних прикладів Владислав Криклій відзначив курсування поїзда комбінованого транспорту «Вікінг», який з’єднує інфраструктуру морських ліній Балтійського регіону з аналогічною інфраструктурою Чорного моря. Відтак, за підсумками 2020 року об’єми контейнерних перевезень між Україною та Литвою у складі цього поїзда зросли на 21% у порівнянні з докризовим 2019 роком.

За словами Владислава Криклія, чинна на сьогодні квота дозволів на міжнародні автоперевезення задовольняє потреби українських перевізників. Разом з тим, він привітав рішення обох сторін пропрацювати проект Протоколу про внесення змін до Угоди між урядами обох держав щодо лібералізації двосторонніх і транзитних перевезень у майбутньому.

Нагадаємо, 29 вересня 2020 року у режимі відеоконференції відбулося 20-те засідання Міжурядової українсько-литовської комісії з питань торгово-економічного та науково-технічного співробітництва, у рамках якої були визначені тенденції та перспективи подальшої двосторонньої співпраці України та Литви, у тому числі у галузі транспорту.

Джерело: Урядовий портал.