Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 07.10.2022

“Збільшення обсягів переробки – це наша стратегічна задача”, – Юлія Свириденко під час зустрічі з представниками металургійних підприємств

Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко разом з головою Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим провели зустріч з представниками металургійних підприємств.

Під час зустрічі було обговорено ситуацію, що склалась у галузі та нагальні питання, які потребують оперативного вирішення задля сприяння розвитку металургії в Україні.

Основні теми, що піднімали представники бізнесу на зустрічі були такими:

  • поліпшення логістики для продукції гірничо-металургійного комплексу;
  • пришвидшення митного та фіто-санітарного оформлення українського експорту;
  • подовження строків доступу українських підприємців на льготних умовах до ринків ЄС, США та Канади на більший термін, ніж це передбачено зараз;
  • санкції проти російських компаній та заборона на ввезення в Україну продукції з Придністров’я;
  • включення металургів до переліку підприємств, які можуть користуватись законом про індустріальні парки.

По всім цим питанням сторони знайшли взаєморозуміння, і в Уряді пообіцяли сприяти тому, щоб металургійні компанії змогли почати відновлювати виробництво. Адже з початку війни експорт їхньої продукції знижується кожного місяця.

«Уряд хоче допомогти нормалізувати роботу металургійної галузі. Ми розуміємо, що зараз для вас логістика – це питання номер один. Але зараз додати вас до експорту через порти просто неможливо з безпекових питань. Тому наразі ми працюємо над збільшенням експорту металургійної продукції залізницею. Наприклад, ми ведемо переговори з польською стороною, щоб вони збільшили кількість працівників, які займаються питаннями фітосанітарного оформлення. Цей процес не торкається вас напряму, але він гальмує всі без виключення вантажні перевезення», – наголосила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Враховуючи складну і коштовну логістику, яка виникла під час війни, Міністр економіки запропонувала підприємствам активніше розвивати переробку.

«Наша задача – зменшити фізичні обсяги експорту, одночасно збільшивши його фізичну вартість. В умовах заблокованих портів, нам не залишається нічого іншого, ніж експортувати більше готової продукції з більшою часткою доданої вартості. Тому збільшення обсягів переробки – це наша стратегічна задача. В рамках цієї політики ми будемо ініціювати внесення металургійних підприємств до переліку тих, хто зможе скористатися законом про індустріальні парки», – запевнила Юлія Свириденко.

Підтримав Міністра економіки і народний депутат Данило Гетманцев, який навів приклад Південної Кореї, що 60 років тому експортувала морські водорості, а зараз відома на весь світ завдяки високотехнологічній продукції, яка продається усюди.

«У світі нема прикладів успішних країн, які експортують виключно сировину. Тому ми теж підтримуємо політику стимулювання переробки в Україні, щоб на експорт продавалось якомога більше вже готової продукції», – заявив Данило Гетманцев.

Також Юлія Свириденко наголосила, що Україна продовжує переговори відносно того, щоб західні партнери наклали санкції на російських металургів, а для українських робились нові та розширювались і подовжувались існуючі преференції на західних ринках.

У восьмому пакеті санкцій ЄС щодо рф були розширені заборони на імпорт деяких видів продукції російської металургії. Мова йде про сляби та катанку.

«Україна і далі буде продовжувати доводити західним партнерам, що російська металургія є вагомим джерелом експортних надходжень країни-агресора, тому ми будемо наполягати на повній забороні експорту такої продукції з рф», – заявила Юлія Свириденко.

За результатами зустрічі сторони домовились розробити план заходів щодо виходу металургійної галузі з кризи, а також провести робочу зустрічі з представниками Міністерства інфраструктури України та «Укрзалізниці».

 

www.me.gov.ua