Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 31.08.2021

«Зелена енергетика»: UBTA підписала меморандум з Українською водневою радою

Українська асоціація бізнесу і торгівлі (UBTA) підписала меморандум про взаєморозуміння з Енергетичною асоціацією «Українська воднева рада».

Про це Укрінформу повідомили в пресслужбі UBTA.

«Головною метою встановлення співпраці між організаціями є консолідація зусиль, спрямованих на визначення спільного бачення щодо підтримки та реалізації енергетичного потенціалу країни шляхом сприяння ініціативам з просування водневих технологій та залучення інвестицій в українські та міжнародні водневі енергетичні проєкти», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що меморандум підписали голова правління UBTA Дмитро Лось і голова та президент Енергетичної асоціації «Українська воднева рада» Олександр Рєпкін.

«Одна з головних тем нашої співпраці з Українською водневою радою – це участь у створенні національної водневої стратегії України, а також всебічне сприяння у промотуванні потенціалу держави у сфері відновлювальної і водневої енергетики. Подібні ініціативи вже у найближчому майбутньому покажуть не тільки українській, але і світовій спільноті потужність країни та її можливості», – впевнений Дмитро Лось.

У пресслужбі UBTA розповіли, що у меморандумі підкреслюються такі важливі теми для спільної роботи, як створення національної водневої стратегії України, залучення іноземних інвестицій у сферу водневої енергетики України та підтримка ініціатив розвитку водневої інфраструктури України. Зокрема, йдеться про спільну участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері енергетики, що неминуче підвищить конкурентоспроможність Києва на геополітичному рівні.

Сторони також обговорили потенціал української «зеленої енергетики» у контексті Європейського зеленого курсу. Олександр Рєпкін зазначив, що за останнє десятиліття відбулась якісна зміна у сфері альтернативної енергетики і її потрібно адаптувати до законодавства та ініціатив ЄС. «Для прикладу, «зелений тариф», як спосіб стимулювання української економіки, був актуальним лише на початку 2010-их років. Станом на сьогодні, враховуючи розвиток технологій та зниження їх вартості, стимулювання розвитку ринку відновлювальних джерел енергії потребує нових підходів, які нам необхідно розробити та імплементувати в українську економіку. Відновлювана енергетика лежить в основі Європейського зеленого курсу, і в України є потенціал закрити власним ресурсом все споживання електроенергії ЄС та стати геополітичним гравцем, який здатний конкурувати з найпотужнішими енергетичними державами», – сказав голова та президент Енергетичної асоціації «Українська воднева рада».

Дмитро Лось підкреслив, що UBTA бере активну участь у роботі над проєктом Національно-визначеного внеску України до Паризької Угоди (НВВ-2) та слідкує за змінами щодо європейського вуглецевого корекційного механізму імпорту (ВКМІ). Як запевнив голова правління UBTA, розвиток водневих технологій зможе надати українським підприємствам необхідний поштовх для модернізації та підготовки до нових кліматичних та екологічних реалій на ринку.

Своєю чергою Олександр Рєпкін поділився думкою про те, що розвиток таких технологій вже скоро змінить звичне сприйняття світу. «Воднева галузь знаходиться на етапі перехідного періоду у людській свідомості: як колись відкрили нафту і знайшли їй застосування, замінили свічки в будинках на електричні лампочки, або перейшли від коней до автомобілів – так і зараз відбувається перехід від споживання корисних копалин до відновлюваної енергетики. Водень – це вже логічне продовження теми «зеленої» енергії», – зазначив Рєпкін.

Повідомляється також, що Українська асоціація бізнесу і торгівлі (UBTA) як представник вітчизняного експортоорієнтованого бізнесу та член Європейського альянсу з чистого водню (European Clean Hydrogen Alliance, ECHA – англ.), вітає сміливі кроки з впровадження водневих технологій, які стануть логічним продовженням розвитку відновлюваної енергетики в Україні.

Енергетична асоціація «Українська воднева рада» – це одна з провідних організацій в Україні, що займається розвитком зеленої водневої енергетики як невід’ємної частини у виробництві та постачанні альтернативних джерел енергії, а також поширенням водневих технологій в різних галузях промисловості та бізнесу з метою підвищення їх енергоефективності.

Українська асоціація бізнесу і торгівлі (UBTA) – єдина асоціація експортоорієнтованого українського бізнесу, яку внесено до офіційного реєстру лобістів у Брюсселі. Спілка представляє інтереси своїх членів у провідних інституціях, установах та організаціях Європи, США, Канади, країн Африки, Латинської Америки та Близького Сходу, а також України та транслює консолідовану позицію різних секторів вітчизняної економіки в Україні, а також на європейському та інших ключових ринках. Асоціація також налагоджує роботу з владою в інтересах бізнесу та проводить аналітично-просвітницьку роботу.

 

www.ukrinform.ua