Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 15.08.2019

Зростання обсягів експорту рослинних олій акцентує увагу на логістиці

14 серпня відбулося чергове засідання міжвідомчого штабу з оперативного вирішення питань логістики у сільському господарстві у Міністві аграрної політики та продовольства України.

Повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Участь у заході взяли представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, АТ «Укрзалізниця», Асоціації «Укроліяпром», Європейської Бізнес Асоціації, Української Зернової Асоціації, інших аграрних асоціацій та об’єднань, представники сільськогосподарських кампаній, в режимі «скайп-конференції» – ДП «Адміністрація морських портів України», ДП «Артемсіль», регіональні філії АТ «Укрзалізниця».

Основною метою засідання стало обговорення нагальних питань при експорті зернових, олійних культур та продуктів їх переробки.

Зокрема, відмічались поточні рекордні показники експорту рослинних олій. Так, за 7 місяців 2019 року поставлено за кордон 3,8 млн тонн соняшникової олії та 238 тис. тонн соєвої, це відповідно на 16% та 81% більше аналогічного періоду минулого року.

Наразі, соняшник та сою ще не почали збирати, але прогнози доволі оптимістичні. Зменшення посівних площ під даними культурами, на 4,4% у випадку соняшника та 8% – сої, врівноважилось сприятливими погодними умовами. Серпневі дощі, що пройшли на більшості території України, стали непоганою передумовою для збору пізніх культур.

«Перспективи непоганого урожаю соняшнику є гарним підґрунтям для виробництва олійної продукції та підтримання експортного потенціалу. Сьогодні наша країна вже займає перше місце в світі за експортом соняшникової олії, таким чином забезпечуючи значні валютні надходження. Тільки за січень-липень поточного року її експорт становив 2,6 млрд. дол. США. В той же час, більші обсяги – більше навантаження на залізничну та портову логістику. Тому важливим завданням є попередження проблем з логістикою при постачанні переробленої продукції на експорт», – зазначила заступник Міністра Олена Ковальова.

Також на засіданні піднімались питання динаміки відвантаження с/г продукції на терміналах морських портів України, заходи щодо забезпечення перевезення с/г продукції залізничним транспортом у 2019/2020 маркетинговому році. Разом з представниками «Укрзалізниці» обговорювались можливості державно-приватного партнерства щодо побудови нових пристанційних елеваторів, розміщення маршрутних залізничних станцій з урахуванням виробничого потенціалу регіонів, особливості сертифікації цистерн для харчових цілей та інші.

На засіданні у всіх учасників була можливість озвучити проблемні питання та висловити власні пропозиції щодо їх вирішення. Так, досі одним із важливих питань залишається вдосконалення взаємодії «Укрзалізниці» із виробниками та експортерами, системна і злагоджена робота з урахування інтересів усіх сторін.

Серед позитивних звітів засідання – представлення динаміки роботи морських портів. Так, на сьогодні портами перевалено 30,5 млн тонн зернових та 3,7 млн тонн олії, що на 37% і відповідно 11,5% більше, ніж на аналогічну дату минулого року. Лідером серед морських портів є порт Південний, який відвантажив на 63% більше, ніж за відповідний період минулого року, на другому місці – порт Маріуполь (+ 50%). Середньодобове вивантаження у серпні складає 1530 вагонів на добу.