Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 06.09.2022

Зростання цін на коксівне вугілля може знизити маржу металургів

Ціни на коксівне вугілля у серпні зростали після рекордного падіння у липні, але прогнози щодо майбутніх котирувань різняться

Зростання цін на коксівне вугілля може вплинути на маржу світових виробників сталі на фоні зниження попиту на неї на світових ринках. Прогнози аналітиків та учасників ринку щодо майбутніх котирувань різняться.

1. За даними сайту CoalMint, після майже двохмісячного падіння і досягнення річного мінінімуму в $190/т у перший тиждень серпня, ціни на коксівне вугілля в Австралії станом на 22 серпня зросли більш ніж на 40% – до $270/т. Очікується, що його ціна у четвертому кварталі (жовтень-грудень) 2022 року може сягнути $300-330/т, а деякі експерти називають цифру в $350/т. Як ідеться у статті порталу, зростанню цін на коксівне вугілля останнім часом сприяло поповнення запасів з боку трейдерів, які очікують пожвавлення попиту на сталь.

На думку Джаянті Роя, старшого віце-президента ICRA, враховуючи двомісячний строк поставки коксівного вугілля, середня його ціна для споживача в Індії в другому кварталі 2023 фінансового року в порівнянні з аналогічним періодом 2022 ф.р. буде вищою майже на $200/т. Це збільшить витрати на тонну сталі майже на $150/т.

Ракеш Арора, управляючий партнер консалтингової фірми Go India Advisors, ввважає, що у третьому кварталі рентабельність сталеливарних виробництв опиниться під тиском, оскільки вартість коксівного вугілля зростає, а ціни на сталь падають. Висока ціна на коксівне вугілля, зауважує він, протримається щонайменше до зими, оскільки зараз низькосортне коксівне вугілля продають замість енергетичного, якого гостро не вистачає.

Промисловость очікувала певного полегшення з вересня, однак ціни на коксівне вугілля знову почали зростати. Так, за три тижні до 22 серпня денна ціна за тонну збільшилася більш ніж на $80, хоча середньомісячні ціни в період з 22 березня по 22 серпня демонстрували тенденцію до зниження.

2. Водночас Moody’s знизило свої прогнози цін на коксівне вугілля на наступні 12 місяців до $220/т з $275/т, пише Kallanish. Рейтингове агентство посилається на погіршення попиту на глобальних ринках сталі, особливо в Китаї з його суттєво ослабленим сектором нерухомості.

У першій половині 2022 року, згідно зі звітом Moody’s, ціна енергетичного та металургійного вугілля сягнула рекордних значень. Це зумовлено війною в Україні, що погіршила й раніше жорсткі умови попиту та пропозиції. У першому півріччі 2022 року спотові ціни на коксівне вугілля сягнули рекорду в понад $600/т. Але вже в липні вони впали нижче $200/т через побоювання щодо ситуації на ринку сталі, а у серпні зросли до близько $280/т.

Як зауважують у Moody’s, енергетичне вугілля продають з надбавкою у порівнянні з коксівним, незважаючи на більш високу якість останнього.

3. Зростання цін на коксівне вугілля може перешкодити відновленню маржі сталеливарних компаній, пише Businness Standart. Після пікових квітневих значень ціни на коксівне вугілля мали тенденцію до зниження. За словами Джаянта Ачар’ї, заступника керуючого директора JSW Steel, за останні 2-3 тижні ціни на коксівне вугілля знову пішли вгору, це може вплинути на витрати, за чим варто слідкувати.

Ранджан Дхар, директор з маркетингу ArcelorMittal Nippon Steel India, зазначив, що сталеливарні заводи матимуть високу вартість запасів у третьому кварталі, і це одна з ключових проблем, яка чинить тиск на відновлення рентабельності.

«Ціни на коксівне вугілля зростають у прив’язці до вартості інших енергоносіїв – енергетичного вугілля й газу. Ці фактори тиснуть на маржу виробників сталі. Взимку ситуація погіршиться, оскільки ціна енергоносіїв не падатиме», – зауважив Андрій Глущенко, аналітик GMK Center.

Як повідомляв GMK Center, Китай за січень-червень 2022 року наростив імпорт коксівного вугілля на 17% р./р. У червні поставки сировини до країни зросли на 20,5%.

 

gmk.center