Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 27.12.2022

Зважаючи на фактор війни, Україні вдається забезпечувати 50% надходжень до бюджету власними зусиллями, – Юлія Свириденко

Український бізнес показав настільки велику адаптивність, що падіння ВВП за підсумками року складе 32%, а не 50%, як прогнозувалось після початку повномасштабного вторгнення. Про це зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час прямого ефіру програми «Сніданок з 1+1» сьогодні, 27 грудня.

«За результатами 2022 року ми маємо набагато більш оптимістичні прогнози падіння економіки, ніж передбачалось в кінці лютого – не більше 32%. Український бізнес проявив значну гнучкість та витривалість, а нашим завданням як Уряду було підтримати його – кредитуванням, грантовими програмами на започаткування власної справи, а також підтримкою безробітних. На наступний рік Мінекономіки прогнозує зростання ВВП на рівні 3,2%, адже ми впевнені, це буде рік перемоги», – відмітила Юлія Свириденко.

Перший віцепрем’єр-міністр підкреслила, що зростання української економіки також залежить від рівня зайнятості населення та, відповідно, наповнення бюджету. Враховуючи фактор війни, руйнування підприємств, виїзд частини працездатних українців за кордон Україні все одно вдається забезпечувати 50% надходжень до бюджету власними зусиллями. Інші 50% – допомога міжнародних партнерів.

На сьогодні є багато українців, які пристосувалися до реалій війни, навчаються новим професіям, відкривають бізнес, створюють нові робочі місця. Також, згідно з опитуваннями, багато українців, які через бойові дії виїхали за кордон, планують повернутися та долучитися до відновлення країни.

«Яке в нас завдання по безробітним? Перш за все, перенавчити їх. В центрах зайнятості нові професії опанувало вже 45 тис. людей. Друге – це «Армія відновлення» – люди, які зайняті від центрів зайнятості в областях на суспільно корисних роботах та отримують за це заробітну плату. Третій аспект – це люди, які мають підприємницькі здібності і хочуть започатковувати бізнес навіть під час війни. Уряд їм в цьому допомагає грантовою підтримкою», – зауважила Юлія Свириденко.

Так, за програмою єРобота перераховано вже понад 837,5 млн грн на користь 1119 успішних заявників за всіма програмами сукупно. Всього Уряд виділив 2,2 млрд і решту коштів буде невдовзі перераховано переможцям за всіма програмами, а таких в Україні більше 3,5 тис. заявників.

 

www.me.gov.ua