Обери досвід - захисти бізнес!
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 02.11.2015

Ціна на пшеницю на внутрішньому ринку за тиждень зросла на 100 грн за тону

За тиждень найбільше зростання цін на внутрішньому ринку серед зернових культур демонструвала пшениця. Більшість експортно-орієнтованих компаній декларували свої закупівельні ціни на пшеницю 2-го класу на базисі EXW франко-елеватор на рівні 3300-3550 грн / т, що в середньому на 100 грн / т більше, ніж тижнем раніше. Ціни на фуражну пшеницю на базисі EXW франко-елеватор також виросли до рівня 2950-3250 грн/т.

«Причин для зростання існує декілька. По-перше, це девальвація національної валюти. По-друге, низька пропозиція зернових на внутрішньому ринку – фермери неохоче продають великотоннажні партії зерна в надії на зростання цін у майбутньому, по-третє, попит на українську пшеницю з боку країн імпортерів як і раніше залишається високим, що також є чинником зростання цін на внутрішніх базисах», – відзначає експерт ДП «Держзовнішінформ» Ольга Якубіна.

У експортному секторі України також переважали підвищувальні тенденції. Високі темпи експорту пшениці плюс стабільний попит на українську зернову культуру продовжують підігрівати експортні ціни. Так, вартість пшениці 2-го класу з поставкою в жовтні-листопаді на умовах поставки FOB глибоководні порти Чорного моря Україна, склали 190-200 дол. США / т (188-198 дол. США / т тижнем раніше) для великотоннажних поставок судами Panamax і Handysize. Вартість фуражної пшениці з поставкою в жовтні-листопаді, FOB глибоководні порти Чорного моря Україна, склала 175-185 дол. США/т (великотоннажні поставки судами Panamax і Handysize).