Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 05.06.2015

Ціни на аміачну селітру в Україні зросли на 5% внаслідок зупинки Черкаського ПАТ «Азот» та ПАТ «Рівнеазот» – ДП «Держзовнішінформ»

«Прес-центр Group DF 28 травня 2015 року оголосив про зупинку підприємств Ostchem – Черкаського ПАТ «Азот» та ПАТ «Рівнеазот». Ще два заводи – «Сєверодонецьке об'єднання Азот» і «Концерн Стирол», які також входять до холдингу Ostchem – були зупинені ще на початку травня минулого року. Якщо карбамід та аміак виробляються на Одеському припортовому заводі та «Дніпроазоті» і можуть поставлятися на внутрішній ринок, то виробництво аміачної селітри в країні зупинено повністю.
Термін дії Рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про зміну і продовження антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну нітрату амонію походження РФ (інформація була опублікована в газеті «Урядовий кур'єр» 8 липня 2014 року) становить п'ять років. Антидемпінгові мита встановлені в таких розмірах: для Мінерально-хімічної компанії «ЄвроХім» та інших російських виробників – 36,03%, для ВАТ «Дорогобуж» – 20,51%. При такому розмірі антидемпінгових мит і додаткових 5% мита імпортні поставки російської аміачної селітри найближчим часом малоймовірні. Таким чином, повна зупинка виробництва нітрату амонію в країні і відсутність можливості імпортних поставок викликали зростання цін», – прокоментував ситуацію Костянтин Кінжалов.