Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 04.09.2015

Ціни на соняшник нового врожаю показали невелике зростання

Внутрішні ціни на соняшник нового врожаю за останній тиждень зросли в середньому на 100 грн/т в основному через низький пропозиції олійної на ринку. Закупівельні ціни нового врожаю коливаються в діапазоні 7500-7800 грн/т для фермерів на умовах EXW франко-елеватор. Ціни на умовах CPT-завод становлять 7800-8100 грн/т.

У свою чергу низька пропозиція пояснюється темпами збору соняшнику, які значно відстають від торішніх. Більшість фермерів, зважаючи хороші погодні умови, воліють відстрочити збирання врожаю, воліючи зібрати олійну вже з меншим показником вологості.  Таким чином скоротивши свої витрати на сушку олійної. У свою чергу це зриває плани переробників щодо забезпечення виробництва сировиною у вересні. У результаті останні змушені піднімати закупівельні ціни, щоб забезпечити роботу своїх підприємств.

«Поточне зростання цін носить в основному ситуативний характер і при появі олійної на ринку вичерпає себе. Станом на 28 серпня аграрії приступили до масової збирання соняшнику. Поки обмолочено 20 тис. га із запланованих 5 млн. га», — коментує ситуацію на ринку експерт відділу агропромислового комплексу ДП «Держзовнішінформ» Ольга Якубина.