Обери досвід - захисти бізнес!
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 04.09.2015

Ціни на соняшник нового врожаю показали невелике зростання

Внутрішні ціни на соняшник нового врожаю за останній тиждень зросли в середньому на 100 грн/т в основному через низький пропозиції олійної на ринку. Закупівельні ціни нового врожаю коливаються в діапазоні 7500-7800 грн/т для фермерів на умовах EXW франко-елеватор. Ціни на умовах CPT-завод становлять 7800-8100 грн/т.

У свою чергу низька пропозиція пояснюється темпами збору соняшнику, які значно відстають від торішніх. Більшість фермерів, зважаючи хороші погодні умови, воліють відстрочити збирання врожаю, воліючи зібрати олійну вже з меншим показником вологості.  Таким чином скоротивши свої витрати на сушку олійної. У свою чергу це зриває плани переробників щодо забезпечення виробництва сировиною у вересні. У результаті останні змушені піднімати закупівельні ціни, щоб забезпечити роботу своїх підприємств.

«Поточне зростання цін носить в основному ситуативний характер і при появі олійної на ринку вичерпає себе. Станом на 28 серпня аграрії приступили до масової збирання соняшнику. Поки обмолочено 20 тис. га із запланованих 5 млн. га», — коментує ситуацію на ринку експерт відділу агропромислового комплексу ДП «Держзовнішінформ» Ольга Якубина.