ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 05.06.2014

Ціни на соняшник залишаються високими

Стійкий зовнішній попит на олію, зростання курсів іноземних валют, а також висока конкуренція серед переробників – основоположні фактори, які підтримують український ринок.

На даний момент пропозиція соняшнику оцінюється як досить висока. При цьому аграрії готові реалізовувати, як  дрібні, так і великі партії товарів. За даними Державної служби статистики України, станом на 1 травня запаси насіння соняшнику в країні становили 3,3 млн тонн, або на 95% більше ніж минулого року. Станом на цю звітну дату в сільськогосподарських підприємствах зберігалося 1,2 млн тонн, що на 78% більше порівняно з 1 травня 2013 року, а на переробних підприємствах – близько 2 млн тонн (в 2,1 рази більше, ніж роком раніше) .

Слід зазначити, що, незважаючи на нестабільну політичну ситуацію, велика частина маслоекстракційних заводів на сході країни продовжують свою роботу. Однак, обсяг закупівлі сировини значно знизився через побоювання щодо поставок товару. Слід зазначити, що у переробників виникають проблеми при закупівлі насіння соняшнику в Донецькій та Луганській областях. В зв’язку з цим  виріс попит на цю культуру в інших регіонах, що також надав додаткову підтримку ринку.

На даний момент закупівельні ціни на соняшник коливаються в діапазоні 4850-5050 грн/т для фермерів на умовах EXW франко-елеватор. Ціни на умовах CPT-завод для сільгоспвиробників становлять 4900-5200 грн/т, для посередників – 4250-4450 грн/т.