Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 26.09.2013

Для реалізації проектів у сфері енергоефективності Україні необхідно близько 24 млрд. дол. США

Україні для реалізації проектів у сфері енергоефективності та енергозбереження необхідно інвестувати близько 24 млрд. дол. США. Таку консенсус-оцінку озвучили експерти ДП «Держзовнішінформ» 19 вересня на брифінгу, присвяченому питанням енергоефективності в українській промисловості. Під час брифінгу було представлено дослідження «Енергоефективність в українській промисловості», проведене експертами ДП «Держзовнішінформ» Віталієм Постоленко, заступником начальника відділу ринків чорної металургії ДП «Держзовнішінформ», та Олегом Козачуком, незалежним експертом ДП «Держзовнішінформ» у сфері енергоефективності та альтернативної енергетики.

Зокрема, автори дослідження відзначили позитивну динаміку модернізації української промисловості. Про це свідчить той факт, що за останні 10 років енергоємність українського виробництва скоротилася на 30%. «Проте, на даний момент українська промисловість залишається однією з найбільш енергоємних у світі. Майже 80% собівартості ВВП України припадає на енергетичні ресурси і лише 10% – на заробітну плату. Для порівняння, в Німеччині це співвідношення становить приблизно 35% на 35% відповідно», – зазначив Олег Козачук. За словами експерта, зменшення енергоємності українського виробництва викличе збільшення доходів українців.

Фактором, який позитивно вплине на збільшення інвестицій у проекти енергоефективності української промисловості та прискорення темпів зменшення її енергоємності, є, за словами начальника управління медіа-проектів ДП «Держзовнішінформ» Олександра Голіздри, підписання угоди про Асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Також під час брифінгу, експерти ДП «Держзовнішінформ» розповіли про те, як в Україні вирішується завдання енергетичної модернізації економіки, про етапи реалізації цільової Програми енергоефективності на 2010-2015 роки, і про перспективи інвестування в проекти з використанням енергозберігаючих технологій. Було відзначено, що в 2012 р. вперше в історії України заходи з енергоефективності, передбачені в держбюджеті України, були повністю профінансовані (827 млн. грн.). Також були приведені приклади найбільш успішних великих проектів у сфері енергоефективності в Україні, зокрема – будівництво електросталеплавильного комплексу «Інтерпайп Сталь», будівництво установки пиловугільного палива ЄМЗ, впровадження комплексу заходів з енергоефективності аграрного холдингу «Авангард», інфраструктурні проекти компанії «Нібулон».