Опубліковано 16.11.2015

Експортні ціни на переробний чавун за тиждень знизилися на 15% – ДП «Держзовнішінфом»

За тиждень українські експортні котирування передільного чавуну знизилися в середньому на 15% і досягли діапазону 155-160 дол. США/т, FOB порти України.

Листопадові продажі провідних постачальників чавуну на ринку країн Європейського Союзу відкрилися новим зниженням котирувань на тлі стагнації попиту на ключових ринках споживання. При цьому європейські споживачі продовжують наполягати на додаткових знижках і називають у якості прийнятного рівня ціни на позначці в 150 дол. США/т, FOB. Багато операторів ринку побоюються, що ціни продовжать знижуватися найближчим часом, тим більше, що цьому сприяє відновився спадний ціновий тренд в сегменті залізної руди.

«У першій половині листопада світовий ринок передільного чавуну демонстрував зниження контрактних цін, проте на суміжних сировинних ринках спостерігалося поліпшення кон'юнктури. Дана обставина вже найближчим часом позитивно відіб'ється на цінах. У той же час великі споживачі поки не поспішають закуповувати чавун, посилаючись на високі складські запаси і складнощі з реалізацією готового металопрокату», – зазначив експерт ДП «Держзовнішінфом» Вадим Одаренко.

Поставити запитання