Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 09.06.2014

Експортні ціни на зерно знизилися на 3-4%

Експортні ціни на пшеницю 2-го класу на умовах FOB глибоководні порти Чорного та Азовського морів з 28 травня по 04 червня знизилися з 258-270 дол. США за тонну до 250-260 дол. США за тонну для поставок в липні-вересні. Про це повідомляє бюлетень «Товарний монітор. Україна». Зниження склало 3-4%.

На думку начальника відділу аналізу ринків АПК Олександра Одосія, значне ослаблення зернового ринку в травні-червні – сезонне явище, при цьому глибину падіння вартості зерна визначають перспективи збору врожаю. Практично всі великі країни-виробники зерна в північній півкулі очікують на високі врожаї пшениці та грубих зернових, тому, щоб витримати конкуренцію, вітчизняним компаніям доводиться також знижувати ціни пропозиції. «Збереження курсу гривні по відношенню до американського долара та євро на стабільно низькому рівні поки що «на руку» аграріям, які розуміють, що як тільки курс гривні зміцниться, внутрішня ринкова ціна піде вниз», – зазначає Одосій. За його словами, агровиробники і трейдери активно розпродають свої запаси, поки ціни не обвалилися ще більше. До того ж їм потрібно підготувати складські приміщення під новий урожай, що також сприяє збільшенню товару на ринку. Але, на думку експерта, слід зазначити, що кількість пропозицій великотоннажних партій зерна дуже невелика, адже протягом практично всього сезону товаровиробники поставляли на ринок дрібні партії товару лише для поповнення оборотних коштів, і, як результат, на ринку залишилося мало компаній, що мають великі обсяги зерна.

Як повідомляється в бюлетені «Товарний монітор. Україна», закупівля продовольчої пшениці 3 та 2 класу на умові EXW франко-елеватор здійснювалася по 2360-2550 грн/т та 2420-2600 грн/т відповідно, при цьому максимальний рівень цін декларувався в південних областях. Діапазон закупівельних цін у портах Чорного та Азовського морів (базиси CPТ або DAP; більш низький рівень цін декларувався в Азовському регіоні) становив 2600-2700 грн/т за пшеницю 3 класу та 2680-2750 грн/т – 2-го. На базисі FOB ціни на продовольчу пшеницю 2 класу минулого тижня озвучувалися трейдерами на рівні 250-260 дол. США/т з доставкою в липні-вересні (великотоннажні поставки суднами Panamax і Handysize).