Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 05.10.2015

Експортні ціни на зернові зросли на 5 доларів за тонну

Протягом минулого тижня експортні ціни на більшість зернових культур дещо зросли. Зокрема, експортні ціни на пшеницю 3-го класу в період з 23 по 30 вересня виросли в середньому на 5 дол. США / мт і склали 170-180 дол. США / мт, на умовах поставки FOB глибоководні порти Чорного моря Україна. Факторами зростання стали тенденція зростання цін на світовому ринку та високий попит на українську зернову з боку країн-імпортерів.

Найбільш активною зерновою культурою оператори ринку називають пшеницю, при цьому відзначають, що закупити великі партії зернової на внутрішньому ринку вкрай складно. Фермери відмовляються продавати зернову культуру в очікуванні зростання цін в короткостроковій перспективі. Не менш важливим чинником зростання як внутрішніх, так і експортних цін на українську пшеницю стали новини про несприятливу погоду – посуха в більшості регіонів країни може призвести до скорочення посівних площ під озимою пшеницею.

«Очікується, що в короткостроковій перспективі низька пропозиція і високий попит з боку імпортерів на українську пшеницю будуть підігрівати ринок», – відзначає експерт ДП «Держзовнішінформ» Ольга Якубіна.