Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 05.10.2015

Експортні ціни на зернові зросли на 5 доларів за тонну

Протягом минулого тижня експортні ціни на більшість зернових культур дещо зросли. Зокрема, експортні ціни на пшеницю 3-го класу в період з 23 по 30 вересня виросли в середньому на 5 дол. США / мт і склали 170-180 дол. США / мт, на умовах поставки FOB глибоководні порти Чорного моря Україна. Факторами зростання стали тенденція зростання цін на світовому ринку та високий попит на українську зернову з боку країн-імпортерів.

Найбільш активною зерновою культурою оператори ринку називають пшеницю, при цьому відзначають, що закупити великі партії зернової на внутрішньому ринку вкрай складно. Фермери відмовляються продавати зернову культуру в очікуванні зростання цін в короткостроковій перспективі. Не менш важливим чинником зростання як внутрішніх, так і експортних цін на українську пшеницю стали новини про несприятливу погоду – посуха в більшості регіонів країни може призвести до скорочення посівних площ під озимою пшеницею.

«Очікується, що в короткостроковій перспективі низька пропозиція і високий попит з боку імпортерів на українську пшеницю будуть підігрівати ринок», – відзначає експерт ДП «Держзовнішінформ» Ольга Якубіна.