ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.07.2014

Експортний ринок соняшникової олії в Україні просів на 3% ДП «Держзовнішінформ»

«Минулого тижня експортний ринок соняшникової олії в Україні просів на 3%. Тиск на ціни як і раніше робить зниження котирувань на світовому ринку товарів соєвого комплексу, зокрема, соєвого масла. Крім того, попит на українську соняшникову олію при поставках в поточному місяці дещо послабився», – ділиться думкою Олександр Одосій.

«Експортні ціни на соняшникову олію в період з 2 липня по 9 липня 2014 року на умовах FOB порти Чорного моря знизилися і становили 840-850 дол США/т на поставки в липні 2014 року, що на 3% нижче рівня попереднього тижня, коли ціни становили 865-875 дол США/т», – повідомив експерт.

«Проте, з початку другої половини поточного маркетингового року експортні ціни на українську соняшникову олію залишалися відносно стабільними, незважаючи на велику пропозицію товару на внутрішньому ринку, яке могло б призвести до розвитку знижувальної тенденції. Підтримати ціни на українському експортному ринку соняшникової олії змогла активізація попиту з боку Індії і Китаю. Зменшення цінової різниці між соняшниковою і пальмовою олією сприяло нарощуванню поставок українського товару. Зазначу, що за даними галузевих джерел, в листопаді 2013 – травні 2014 років Індія імпортувала близько 868 тис. тонн соняшникової олії, що на 50% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2012/13 МР», – прокоментував ситуацію Олександр Одосій.

«Ціни попиту на нерафіновану соняшникову олію також на поточний момент знаходяться в діапазоні 9900-10100 грн/т, в той час як виробники декларували відпускні ціни на рівні 10100-10300 грн/т, EXW франко-склад продавця», – ділиться думкою експерт.