Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 14.02.2014

Імпорт риби та морепродуктів за підсумками 11 місяців 2013року виріс на 157 млн. доларів США, – ДП «Держзовнішінформ»

Експорт сільськогосподарської продукції за 11 місяців 2013 року перевищив імпорт на 7,79 млрд. дол США, при цьому виручка країни від поставок за кордон склала близько 15,06 млрд. дол США. Серед імпортних товарів перше місце посідають плоди та горіхи – 1057,2 млн. доларів США (за 11 місяців 2012 року – 942,6 млн. доларів США). Лідируючі позиції, як і раніше, припадають на цитрусові (34 %), банани (27 %), виноград (8 %). Географія імпорту даних товарів практично не зазнала жодних змін. Слід лише зазначити, що помітно зросла частка Туреччини в поставках цитрусових.

Друге місце зайняли риба і морепродукти – майже 758 млн. дол США, тоді як торішній вартісної показник у цій групі за аналогічний період дорівнював 601млн. доларів США. Слід зауважити, що товарна група «Риба та морепродукти» потіснила м'ясо, яке традиційно займало друге місце серед імпортованих видів сільгосппродукції і продуктів харчування. Як і прогнозувалося, фізичні обсяги імпорту по групі «М'ясо та субпродукти» скорочуються, і є висока вірогідність, що дана тенденція збережеться в майбутньому завдяки успіхам вітчизняних компаній з виробництва конкурентоспроможної м'ясної продукції.

 «Вітчизняний ринок риби і морепродуктів, переживши в четвертому кварталі минулого року найактивніший період свого розвитку, починає повертатися в звичайну колію. Традиційним успіхом споживачів у святковий період користувалися лосось, оселедець і скумбрія. Варто зазначити, що збільшення на 26 % вартісного показника імпорту даної продукції за 11 місяців минулого року багато в чому пов'язане зі збільшенням імпорту саме делікатесних видів риб, зокрема лососевих, при одночасному зростанні їх вартості», – коментує ситуацію на ринку морепродуктів заступник начальника відділу АПК ДП «Держзовнішінформ» Антон Порембський.