Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 16.12.2014

Митна система. Перезавантаження – Діалог влади і бізнесу відбувся – ДП «Держзовнішінформ»

Державна фіскальна служба України розробила зміни до Митного кодексу України щодо надання компаніям статусу уповноваженого українського оператора, що дає певні преференції при митному оформленні вантажів. Про це в ході форуму «Митна система України. Перезавантаження», організованому ДП «Держзовнішінформ» повідомив заступник Голови Державної фіскальної служби Анатолій Макаренко.                                                            

 «Це статус, який дозволить прозорим компаніям із солідною репутацією в митниці та економіці країни отримати істотне спрощення в спілкуванні з митницею, а також з іншими контролюючими органами. Це як фінансові процедури, так і логістичні. І якщо буде прийнятий цей закон, то механізм уповноваженого економічного оператора в Україні запрацює», – зазначив Анатолій Макаренко. Також митник зазначив ще один важливий пункт, в якому полягає сприяння та захисна функція. «Українська митниця повинна визначитися у головному: її функція захистити свій ринок і свого громадянина, а захист полягає в тому, що громадянину і бізнесу має бути комфортно працювати з митницею. Говорячи про інші функції митниці, наприклад фіскальної, хочу сказати, що митниця не збирає податки, вона їх адмініструє, збирають і платять гроші до бюджету бізнесмени. Це головна теза. І я схиляюся перед сьогоднішнім бізнесом, перед іноземними інвесторами. У захисної функції має бути потужна силова складова, і сьогодні для нас це проблема. Для того що б «перезавантажитися» цю проблему потрібно вирішувати», – зазначив Макаренко.

Серед ключових завдань митної служби, Анатолій Макаренко також відзначив сприяння у нарощуванні транзитного потенціалу України, а також подальше скорочення терміну митного оформлення вантажів.

Цьому за його словами, сприятиме подальшій інформатизації роботи митниці, зокрема вдосконалення роботи електронної системи декларування вантажів.
Крім того, в ході форуму представники компаній експортерів та імпортерів змогли отримати відповіді практично на всі їхні запитання – експертами виступили керівники ключових управлінь департаментів ДФСУ, що відносяться до митниці.

Довідка

Форум «Митна система України. Перезавантаження » відбувся у Києві 12 грудня 2014 року. Генеральним партнером форуму виступила компанія Ferrexpo Poltava Mining. Генеральним телевізійним партнером заходу виступає телеканал БТБ, офіційним телевізійним партнером – телеканал «Перший Національний». Генеральним новинним партнером є інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна», Генеральним медіа-партнером – ділова газета «Капітал», офіційним друкованим партнером – ділова газета «Україна Бізнес Ревю», офіційним інформаційним партнером – журнал «Вісник Міністерства доходів і зборів України». Інформаційними партнерами виступають: діловий інформаційно-новинний портал «Дело.ua», інформаційний портал «DSNEWS.UA», інтернет-видання ДеПо («Depo.ua»), діловий тижневик «Деловая Столица», журнал «Митний брокер» та інформаційне агентство «Українські Новини».