В Україні в період з 5 по 9 травня 2014 року експортні ціни на основні зернові культури практично не змінилися і є скоріше номінальними, ніж реальними, так як угод купівлі-продажу дуже мало. «Імпортери найбільш зацікавлені в українській кукурудзі, в той час як попит на ячмінь та пшеницю, як старого, так і нового врожаїв дуже низький», – ділиться думкою Олександр Одосій.
«Міжнародні торговельні компанії утримуються від масштабного укладання форвардних договорів на поставку українського зерна у зв'язку з нестабільною політичною ситуацією. Внаслідок високого ризику військових дій в південних і східних регіонах України, через порти яких вивозиться левова частина українського зерна, великі ТНК в договорах поставки прописують походження зерна як «причорноморського». Таким чином, вони хеджуються (страхуються) від можливих ризиків, і диверсифікують регіони поставки (в регіон Чорного моря з поставок зерна входить РФ, Румунія тощо). Причорноморське зерно на поточний момент є найбільш конкурентоспроможним на зовнішніх ринках», – прокоментував ситуацію Олександр Одосій.
Згідно першого прогнозного звіту МСХ США світові кінцеві запаси пшениці в 2014/15 МР збільшаться на 0,89 млн тонн до 187,42 млн тонн. Світове виробництво кукурудзи в сезоні 2014/15 МР складе близько 979,1 млн тонн, практично на рівні поточного рекордного сезону. Але при цьому кінцеві запаси кукурудзи у світі можуть виявитися рекордними за останні 15 років, і складуть 181,7 млн тонн, що на 13,3 млн тонн більше прогнозу кінця поточного сезону.
Якщо 6 травня 2014 року американська м'яка пшениця SRW коштувала близько 304 дол. США/т на базисі поставки FOB Мексиканська затока, то 12 травня – вже 295 дол. США/т. У Франції експортні ціни на м'яку пшеницю на базисі FOB Руан впали з 7 травня на 5,5 євро/т до 194,75 євро/т. Додатковий тиск на європейський ринок здійснювало ослаблення євро щодо американського долара – з 7 по 12 травня 2014 курс послабився на 1,2%.
«Вартість фуражного ячменю в експортному сегменті, як старого, так і нового врожаю, оцінювалася на рівні 230-240 дол. США/т, FOB глибоководні порти України. Ціни на продовольчу пшеницю 2 класу на базисі FOB минулого тижня озвучувалися трейдерами на рівні 280-290 дол. США/т (великотоннажні поставки судами Panamax і Handysize). Новий урожай продовольчої пшениці 2 класу оцінюється в 270-275 дол. США/т. Угоди на закупівлю кукурудзи найбільш активно проходять в діапазоні 244-246 дол. США/т, FOB на найближчі поставки (великотоннажні поставки судами Panamax і Handysize), хоча рівень мінімальних і максимальних цін на ринку дещо ширше», – додав експерт.