Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 21.08.2015

Низькі експортні ціни на зернові відкривають для України азіатський ринок

Експортні ціни на українські зернові впродовж останнього місяця зменшувалися на хвилі світових знижувальних тенденцій: пшениця 2-го класу подешевшала в середньому на 6-7 дол. США, ячмінь – на 3-4 дол. США. Порівняно з цінами на початок серпня минулого року падіння для пшениці 2-го класу склало приблизно 23%, для ячменю – 16%. Варто зазначити, що діапазон цін на кукурудзу порівняно з аналогічним періодом минулого року практично не змінився, і падіння становило лише 1%, повідомляє прес-служба ДП «Держзовнішінформ».

В експортному секторі України, як і тиждень тому, переважали знижувальні тенденції. Незважаючи на зменшення зернових котирувань на світових торговельних майданчиках, попит на вітчизняні зернові з боку країн-імпортерів продовжує зростати. Зниження експортних цін та послаблення національної валюти традиційно супроводжується тенденцією до зменшення посівних площ зернових культур. Але в поточному році скорочення внутрішнього споживання зернових культур і великі перехідні запаси допоможуть Україні суттєво збільшити експорт зерна.

«З початку поточного року Україна активно нарощує експорт кукурудзи до Китаю. У разі збереження таких високих темпів поставок до цієї країни об’єми за підсумками маркетингового року можуть побити рекорд незалежної України. Занепокоєні зростанням конкуренції з боку України також австралійські трейдери – вигідні ціни на українську пшеницю все більше цікавлять країни Азії», – зазначила головний спеціаліст агропромислового комплексу ДП «Держзовнішінформ» Ольга Якубина.