«Видиме споживання сталевого прокату за підсумками 11 місяців 2013 року склало 7,69 млн. тонн, при цьому частка імпорту в ньому становить 20,6%. У 2008 ж році частка імпорту становила 24,7%. Видиме споживання сталевих труб за підсумками 11 місяців 2013 року склало 521,1 тис. тонн, частка імпорту в ньому становить 16,1%, а в 2008 році даний показник дорівнював 27,9%», – повідомив начальник відділу ринків чорної металургії ДП «Держзовнішінформ» Олександр Шейко. «Аналіз структури імпорту показав, що приблизно 40-50% імпортованої в Україну металопродукції можна замінити продукцією вітчизняного виробництва», – резюмував Шейко.
Експерт розглянув, як змінювався ринок імпорту металопродукції за останні 5 років, які основні зміни відбулися на ньому в порівнянні з 2008 роком. Незважаючи на досить розвинений український металургійний комплекс, обсяги імпорту металопродукції в Україну залишаються досить високими. Пік імпортних поставок припав на докризовий 2008 рік, коли в Україну було поставлено близько 3,2 млн. тонн металопродукції і труб. У наступні роки поставки циклічно знижувалися, досягнувши в 2013 році показника 2,08 млн. тонн.
За п'ять років істотно змінилися і географічні показники імпорту. Так, основними країнами-постачальниками металопродукції в Україну на даний момент є: країни СНД – 55% (зниження поставок на 29%), країни ПСА – 19% (двократне зростання), країни ЄС – 27-17% (зниження поставок на 4,2 %).
Інтелект-семінар «FERROCOM: антидемпінг» відбувся минулого тижня в м. Дніпропетровськ та був організований Українською асоціацією підприємств чорної металургії «УкрМет», Асоціацією з енергоефективності та енергозбереження (АЕЕ), порталом IDC-MET.COM, ТОВ «ЕТР–СПЕКТР» і ТОВ «В.С.К. Груп». У семінарі взяли участь представники провідних металургійних і трубних підприємств, керівники галузевих асоціацій.