Опубліковано 14.11.2014

Стрімке зростання цін на українському ринку насіння соняшнику – ДП «Держзовнішінформ»

«Девальвація гривні в черговий раз піднесла сюрпризи українського ринку насіння соняшнику. Так ціна на даний товар продовжує стрімко зростати. При цьому, як і раніше, кількість пропозицій на ринку залишається обмеженою, тоді як попит з боку виробників – високий. Останні, в свою чергу, готові купувати сировину навіть за поточними високими цінами. Ще одним фактором, який сприяв зростанню цін, послужило збільшення котирувань на соняшникову олію», – ділиться думкою Євген Томашевський.

«Експортні ціни на соняшникову олію на минулому тижні дещо зросли і становили 825-840 дол. США/т, FOB порти Чорного моря, при поставках у грудні 2014 року – січні 2015 року. Підтримку українському ринку надавало зростання котирувань на соєву олію у Чикаго. Прогноз про скорочення виробництва соняшникової олії в світі також привів до зростання котирувань», – повідомив експерт.

«Експортні ціни на український соняшник на корабельні партії дещо зросли – до 410-420 дол. США/т, FOB, при поставках в листопаді-грудні 2014 року», – прокоментував ситуацію Євген Томашевський.

Поставити запитання