Опубліковано 27.02.2019

Ціни на нафту виросли до 67 USD/бар

З 1 по 25 лютого вартість нафти на світовому ринку зросла на 7-8% до 67 USD/бар. Зростання цін викликано даними щодо скорочення обсягу видобутку нафти країнами ОПЕК+, Венесуели (в силу політичної ситуації та санкцій США), Ірану (санкції США), Мексики.

Про це повідомляє експерт «Держзовнішінформу» відділу дослідження ринків нафтопродуктів та промислово-сировинних продуктів Наталія Єна.

У відповідності до прогнозу інвестиційного банку «Bank of America Merrill Lynch», світові ціни на нафту в найближчі 5 років будуть знаходитись в діапазоні 50-70  USD/бар.

В той же час, аналітики звертають увагу на те, що зусилля ОПЕК+ щодо скорочення видобутку нафти на 1,1 млн барелів на добу, в силу стрімкого розвитку технологій,  провокують учасників ринку до створення резервних видобувних потужностей, які вже в кінці 2018 р. оцінювалися в 2,5 млн барелів надобу. Наявність потужностей, що здатні швидко наростити видобуток нафти в таких обсягах та перекрити екстрено-виникнувший дефіцит на ринку призводить до зниження волантильності світового ринку нафти.

Поставити запитання